poniedziałek, 9 lipca 2018

Kolejne srebro dla gdańskiej tenisistki

Kolejny medal srebrny w tenisowym turnieju młodziczek do lat 14 zdobyła gdańszczanka Emilia Lidia Amerski. Reprezentantka Klubu Tenisowego GAT Gdańsk, w finale turnieju WTK 5 rozegranym na kortach ceglanych UKS Okęcie Sport Warszawa (7-9 lipca), przegrała z Mają Butkiewicz, na zdjęciu z lewej, (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak Warszawa) 1:6 i 2:6. Butkiewicz rozstawiona z numerem 2, w półfinale pokonała w trzech setach koleżankę klubową Lidię Domaszewicz 6:4, 2:6 i 6:2.
Natomiast Lidia Amerski, rozstawiona w tym turnieju z numerem 3, w półfinale stoczyła aż 3,5 godzinny zwycięski pojedynek z Zuzanną Szymańską (SKT Centrum Bydgoszcz) 3:6, 6:4 i 6:4. Tym bardziej trzeba docenić zwycięstwo Emilii Amerki nad Zuzanną Szymańską, gdyż Szymańska w ćwierćfinale pokonała zawodniczkę rozstawioną z numerem 1 Malwinę Edyk (Miejski Klub Tenisowy Łódź ) 7:5 i 7:5. Ćwierćfinał Emilia Amerski kontra Svetlana Gracheva (WKT Mera Warszawa ) zakończył się wynikiem 6:2, 6:2.
Ceglane korty Warszawa Stokłosy były bardzo śliskie. Przegraną Emilii Amerski w warszawskim finale można tłumaczyć tym, że grała go jedynie po 1,5 godzinnej przerwie od trzysetowego półfinału, który trwał aż 3,5 godziny. Ponadto starsza o pół roku i wyższa Butkiewicz rozegrała w 2017 roku 146 meczów, z czego 66 wygrała i 80 przegrała, zaś Amerski rozegrała tylko 44 mecze, z czego 19 wygrała, a 25 przegrała. A w tenisie ziemnym istotnym jest przecież ogranie meczowe, doświadczenie nabierane podczas kolejnych meczów.
Należy cieszyć się tym, że do kolekcji medali (brązowego, srebrnego i złotego) gdańszczanka Emilia Amerski dołącza kolejny medal ze srebrnego kruszcu. W następny weekend czeka ją kolejny turniej młodziczek również w Warszawie, ale już na innych kortach. Zdjęcia: Marcin Plopa