poniedziałek, 2 lipca 2018

Gdańska tenisistka ponownie na „pudle”

Na podium trzy najlepsze tenisistki młodziczki Turnieju Wojewódzkiego WTK, rozegranego w grupach 30.06-1.07.2018 w Centrum Tenisowym Sobota koło Poznania. Od lewej zdobywczyni drugiego miejsca Zuzanna Szymańska (SKT Centrum Bydgoszcz), zwyciężczyni Roksana Kokocha (KKT Kostrzyń Wielkopolski) i zdobywczyni trzeciego miejsca Emilia Lidia Amerski (KT GAT Gdańsk).
Roksana Kokocha (158 PZT) w meczu finałowym pokonała po zaciętej walce Zuzannę Szymańską (105 PZT) 2:6, 6:4 i 10:8. Natomiast w walce o trzecie miejsce Emilia Lidia Amerski (128 PZT) gładko pokonała Alicję Głowacką (271 PZT) 6:3 i 6:1.
Gdańszczanka Emilia Lidia Amerski przed tygodniem została mistrzynią Warmii i Mazur podczas turnieju młodzików w Olsztynie, a tym razem zdobyła trzecie miejsce. W swojej grupie pokonała Alicję Szurgot (Włókniarz 1925 Kalisz) 6:0 i 6:0, następnie Halinę Kłos (Goplana Inowrocław) 6:1, 6:3 oraz Marię Andreou (SKT Pszczyna) 6:0, 6:0 i przegrywając z późniejszą zwyciężczynią turnieju Roksaną Kokocha (KKT Kostrzyń Wielkopolski) 3:6, 6:1 i 4:10.
Centrum Tenisowe Sobota koło Poznania dysponuje 8 kortami wewnętrznymi i 11 zewnętrznymi. Korty w letnim kurorcie jakim jest Sopot, nadal są zamknięte na stalowe łańcuchy i kłódki. Ot, jakże smutna rzeczywistość!