czwartek, 23 sierpnia 2018

XXII Amatorskie Tenisowe Mistrzostwa Polski w Rodzinnych Deblach i Mikstach



Gram w tenisa ziemnego i takie mistrzostwa muszę zapowiedzieć! Zawody Family Cup są Amatorskimi Mistrzostwami Polski w Tenisie. Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Family Cup, Wydawnictwo Family Cup oraz Redakcja portalu „Sportowy Styl”. Patronat - Polski Związek Tenisowy. Celem zawodów jest upowszechnienie sportu rodzinnego oraz turniejów tenisowych, w których mogą uczestniczyć całe rodziny. Zawody składają się z 9 eliminacji regionalnych, turnieju międzynarodowego oraz finału. Eliminacje regionalne zostały rozegrane w okresie maj - sierpień 2018, zaś finał odbędzie się 25 - 26 sierpnia 2018 r. w MOSiR REDA ul Łąkowa 59.
Prawo uczestnictwa mają wszyscy tenisiści-amatorzy, bez ograniczeń wiekowych. Amatorem jest każda osoba mająca powyżej 35 lat, a spośród młodszych - spełniająca następujące warunki: osoba poniżej 19 lat, która nie jest aktualnie i nie była klasyfikowana w roku poprzedzającym zawody na końcowej rocznej liście PZT na miejscach od 1 do 100 włącznie, osoba w wieku 19 - 35 lat, która nie jest aktualnie i nie była klasyfikowana w ciągu 2 lat poprzedzających zawody na końcowych rocznych listach PZT na miejscu od 1 do 100 włącznie. W finale ogólnopolskim Family Cup startują po 4 pary w deblu mężczyzn i mikście oraz 1 para w deblu kobiet z każdych zawodów eliminacyjnych, w tym ewentualnie pary Mistrzów Polski z poprzedniej edycji.
Mikst (gra mieszana), w której w pierwszej kolejności mogą startować: małżeństwa, ojciec z córką, matka z synem, rodzeństwo, dziadek z wnuczką, babcia z wnukiem.
Debel (gra podwójna) mężczyzn, w której w pierwszej kolejności mogą startować: ojciec z synem, dziadek z wnuczkiem, dwaj bracia. Debel (gra podwójna) kobiet, w której w pierwszej kolejności mogą startować: matka z córką, babcia z wnuczką, dwie siostry. Warunkiem przeprowadzenia tej konkurencji jest zgłoszenie się do turnieju regionalnego, co najmniej 4 par. Do turnieju ogólnopolskiego kwalifikują się zwyciężczynie zawodów regionalnych. Warunkiem przeprowadzenia finału ogólnopolskiego jest rozegranie turniejów deblowych kobiet w co najmniej 4 regionach.
Jedna osoba może zgłosić się do dwu konkurencji - debla i miksta, a rodzina ma prawo startu w trzech konkurencjach.
Począwszy od 2009 roku w turnieju mogą brać również udział rodziny w prostej linii a więc: teść, teściowa, bratanek, bratanica, siostrzeniec, siostrzenica, synowa, zięć, kuzynka, kuzyn itp.
Zdjęcia z poprzednich zwycięzców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz