sobota, 23 lipca 2016

Futbolowy turniej na obchody Światowych Dni Młodzieży w Gdańsku

W ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Gdańskiej, na pełnowymiarowym stadionie w dzielnicy Zaspa Rozstaje, w piątek 22 lipca 2016 rozegrany został turniej piłki nożnej pomiędzy przedstawicielami czterech narodowości (Francja, Martynika, Polska, Włochy) goszczących wśród polskich rodzin zamieszkałych na sąsiednim osiedlu Przymorze. 
Grano systemem każdy z każdym z wymogiem posiadania w 11-osobowej drużynie co najmniej pięciu piłkarek.
Przed rozpoczęciem towarzyskich meczów piłkarskich odegrano hymny czterech państw. Na powyższym zdjęciu od lewej drużyna Polski, ekipa sędziowska z gdańskim radnym i współorganizatorem turnieju Andrzejem Kowalczysem (biała bluza) oraz ekipa Włoch.

Wygrał zespół Martyniki (na powyższym zdjęciu) 6 pkt. Zwycięstwa z Włochami 1:0 i Polską 1:0 oraz niespodziewana porażka z Francją 0:1. 

Drugie miejsce zajęli Francuzi (na powyższym zdjęciu) 5 pkt. Remisy z Polską 1:1 i Włochami 0:0 oraz sensacyjna wygrana z Martyniką 1:0.

Dopiero trzecie miejsce przypadło Polsce (zdjęcie powyżej), a konkretnie reprezentacji Gdańska Przymorza z parafii św. Brata Alberta z 4 pkt. Remis z Francją 1:1, przegrana z Martyniką 0:1 i wygrana z Włochami 2:0.

Czwarte miejsce przypadło Włochom 1 pkt., za remis z Francją 0:0.
Na środku stadionu w światłach reflektorów wręczono puchary reprezentantom czterech narodowości uczestniczących w obchodach Światowych Dni Młodzieży w Gdańsku.
Po uroczystości wręczenia pucharów, przedstawiciele czterech narodowości, w rytm irlandzkiej muzyki odtańczyli odbijanego, to jest korowodowy taniec ze zmianą partnerek. Jak znakomicie się bawiono prezentują poniższe zdjęcia.
Pomysłodawcą sportowej imprezy i jej współorganizatorem był proboszcz ksiądz kanonik Grzegorz Stolczyk (na zdjęciu po prawej) z parafii św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, któremu również pomogli tłumacze języka francuskiego i włoskiego.

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz