sobota, 16 lipca 2016

Jubileuszowa XX FETA 2016

XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA 2016 odbywa się w Gdańsku w dniach 14-17 lipca 2016 (czwartek-niedziela).
Tegoroczna edycja odbywa się na terenie Dolnego Miasta i Starego Przedmieścia, z ulewną inauguracją w czwartek 14 lipca na Placu Wałowym.
Jest to powrót do wieloletniej tradycji, a jednocześnie zmiana wobec dwóch poprzednich lat, kiedy FETA zlokalizowana była na terenie Góry Gradowej i Placu Zebrań Ludowych.
Miłośnicy ulicznego teatru mają możliwość podziwiać artystów z Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Niemiec, Polski, Rosji, Szwecji i Włoch.
Festiwal FETA odbywa się w Gdańsku regularnie już od 1997 roku.
Jego organizatorem jest „Plama” Gdański Archipelag Kultury oraz Miasto Gdańsk.
Festiwal teatrów plenerowych, to ogromna szansa dla mieszkańców i licznych tego lata w Gdańsku turystów, by bezpłatnie obcować z kulturą i sztuką teatralną zarówno polską, jak i międzynarodową.

Prezentowane w kilkunastu rozrzuconych miejscach spektakle i inscenizacje przeznaczone są dla wszystkich odbiorców, dzięki czemu dochodzi do integracji różnych grup wiekowych i społecznych.
Podczas kolejnych cieplejszych dni jubileuszowego festiwalu wyjątkowo dopisuje frekwencja, co dokumentują poniższe zdjęcia.


Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz