wtorek, 27 czerwca 2017

XXI FETA Gdańsk 13-16 lipca 2017


Stare Przedmieście i Dolne Miasto w Gdańsku kolejny raz będą gościć Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych. Jego 21. edycja odbędzie się w okresie od 13 (czwartek) do 16 (niedziela) lipca 2017.
Malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa, a także okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się na kilka lipcowych dni nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom zaproszonym w ramach XXI edycji Festiwalu FETA, który odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2017 r.
– Dwudziesta pierwsza edycja festiwalu w dużo większej części niż dotychczas odbędzie się na terenach Dolnego Miasta, oczywiście Plac Wałowy i Bastion Św. Gertrudy tętnić będą życiem przez cały czas trwania festiwalu, ale to Dolne Miasto będzie grało pierwsze skrzypce tej edycji. Na Dolnym Mieście, przy ul. Kurzej zbudujemy drugie Centrum Festiwalowe, czyli miejsce gdzie wszystkiego o FECIE będzie można się dowiedzieć – zapowiada Szymon Wróblewski, koordynator festiwalu.
W okresie czterech dni FETY odbędzie się 60 spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć 21 teatrów z 10 krajów, m.in. z Czech, Hiszpanii, Holandii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy, a także parady.
– Tak jak obiecaliśmy naszym widzom w ubiegłym roku, XXI FETA będzie świeża, bo nie zobaczycie na tej FECIE spektakli, które już widzieliście. Przyjadą do Gdańska nowe teatry, albo teatry znane już naszej publiczności, ale z nowymi spektaklami. Dużo mniej będzie spektakularnych spektakli z pirotechniką, dużo więcej wzruszeń, śmiechu i zaskoczenia. Wstęp na wszystkie spektakle będzie wolny – mówi Szymon Wróblewski. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.
Program festiwalu został skonstruowany tak, aby dać widzom możliwość obejrzenia wszystkich spektakli. Większość z nich zostanie kilkakrotnie powtórzona. Wybrane przedstawienia zmienią swoją lokalizację i będzie można je zobaczyć zarówno na Starym Przedmieściu, jak i na Dolnym Mieście.
Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa FOTO FETA, prezentująca zwycięskie zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji. Konkursowe prace zawisną na płocie gdańskiej ASP przy Placu Wałowym,

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Plama” Gdański Archipelag Kultury
Partner Strategiczny: LPP S.A. Biuro organizacyjne festiwalu:„Plama” Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk.
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski z FETY 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz