niedziela, 4 czerwca 2017

Jadalne kwiaty z Gdańska ozdobą Master Team w Inowrocławiu


Wyhodowane w Ogrodnictwie Lawenda w Gdańsku ozdobne kwiaty jadalne trafiają do różnych miast Polski. Tym razem zamówił je Inowrocław. Ciekawe w jakim celu?
Jak się okazało, trafiły one do spiżarni plenerowej kuchni Master Team, usytuowanej tuż przy muszli koncertowej w Parku Solankowym w Inowrocławiu.
W spiżarni czekały ponadto do zastosowania w konkursowych daniach: basmati, borówki, brie, feta, kiełki różnorakie, kuskus, maliny, mascarpone, migdały, mozzarella, ogórki, pierś kurczaka, pomidory,  rodzynki, roszponka, rukola, rzodkiewki, sałaty lodowe i masłowe, serek homogenizowany, twaróg,     winogrona jasne i ciemne, zioła, truskawki i mnóstwo dodatków o słodkiej nucie smakowej oraz innych smakowitości.
Inowrocław po raz trzeci zorganizował w plenerowej scenerii współzawodnictwo dla adeptów sztuki kulinarnej w wieku 8-16 lat.
Kto był najlepszy spośród ośmiu startujących zespołów? Które dania zachwyciły jurorów?
Zastosowanie składników tematycznych, czystość kompozycyjna, kreatywność, smak i aromat potrawy, a ponadto organizacja stanowiska pracy– na te kryteria zwracało uwagę jury w składzie – Andrzej Germaziński, znakomity kucharz, szef kuchni Jaśminowego Gaju,  chodząca reklama zdrowego stylu życia Katarzyna Buszkiewicz – dietetyk i właściciel poradni dietetycznej ,,Apetyt na zdrowie”, instruktor fitness, również wieloletni nauczyciel inowrocławskiego Gastronomika oraz Artur Mikołajczak, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i zarazem dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Inny słowy kulinarne „Ich Troje”.
Wygrały reprezentacje (na powyższym zdjęciu od lewej) SP 4 i SP 16, które przez najbliższy rok używać będą tytułu KULINARNY MASTER TEAM 2017. W nagrodę wręczono czeki wartości po 400 zł oraz kulinarne i podróżnicze książki.
Startowały trzyosobowe reprezentacje ośmiu inowrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych  oraz świetlic miejskich konkurowały w pomysłowości, udowadniając jednocześnie, że w ciągu 50 minut można przygotować trzy porcje kulinarnych wariacji na temat sałatek, tyleż samo deserów, bazujących na naleśnikach,  nie znając  uprzednio składników i czyniąc to na oczach zgromadzonej publiczności.
Uczestnicy konkursu Kulinarny Master Team,  przygotowanego przez Kujawskie Centrum Kultury i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej,  nie ustają w udowadnianiu swojej kreatywności i kulinarnej sprawności już od 2015 roku. Naleśnik złożony jak chusteczka, umiejętnie zrolowany lub też w formie kornetu. Jakiż to problem? I jeszcze bratek do tego. Po prostu voila i smacznego.
Trzy Martyny – Wojdylak, Gaczkowska, Łukomska, czyli reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, triumfatorów z 2015 roku, bardzo skutecznie walczyła o tegoroczny kulinarny laur.
Zwycięska sałatka SP nr 4.
Deser przyrządzony przez reprezentantki SP 4.
Tytuł  Kulinarny Master Team 2017  powędrował też do reprezentacji „szesnastki”. Za stołem stanęły ubiegłoroczne zwyciężczynie – Zuzanna Kierstan, Oliwia Pietrzak i Julia Żurawska. 
Tak wyglądała sałatka przygotowana przez uczennice SP 16 w Inowrocławiu.
Na powyższym zdjęciu deser przyrządzony przez reprezentantki SP 16.
Jury wyróżniło Gimnazjum nr 3. Owiane tajemnicą przepisy Mateusza Bolewickiego, Zuzanny Kuś i Leny Saskowskiej, czyli ekipy z Gimnazjum 3 zaskoczyły jurorów.
Sałatka reprezentacji Gimnazjum nr 3.
Deser Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu.
Reprezentacja wyróżnionej SP 9, to trzy uczennice – Natalia Chytrowska, Klaudia Popielarz i Małgorzata Zawadzka, które już od pierwszej edycji udowodniły, że i tym razem odpowiedni podział pracy i doświadczenie zrobiły swoje.
Deser SP 9 przyozdobiony jadalnymi kwiatami ozdobnymi wyhodowanymi w Gdańsku przez Ogrodnictwo Lawenda.
Do kulinarnego konkursu ocenianego przez jury przystąpiły Szkoły Podstawowe nr 4, 9, 11, 16 i Integracyjna, Gimnazjum nr 3, Świetlice Miejskie Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień i po raz pierwszy wybrana spośród publiczności tak zwana dzika drużyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz