piątek, 6 stycznia 2017

Fenomen iluminacji Parku Oliwskiego w Gdańsku
Nadal oblegany jest Park Oliwski w Gdańsku, w którym w sobotę 17 grudnia 2016 odbyło się uroczyste odpalenie świetlnych iluminacji. Iluminacja Parku Oliwskiego będzie czynna do 31 stycznia, codziennie w godz. 16-21.
Park z inicjatywy Fundacji Gdańskiej i firmy Multidekor został udekorowany pół milionem światełek.
Z wybiciem godziny szesnastej i włączeniem iluminacji, park zapełnia się zwiedzającymi. Wśród nich jest wielu turystów. Są również pary nowożeńców wykonujących sobie plenerowe zdjęcia. Po godzinie 16 zrobienie dobrego zdjęcia jest utrudnione z uwagi na tłumy ludzi.
Mi udało się zrobić zbliżenie w piątek 6 stycznia 2017 młodej parze Monice i Arkowi, którzy przyjechali na ślubny plener – jak się dowiedziałem gdzieś spod Gdańska,
O wiele bardziej zapobiegliwa była druga para, która jak się okazało podczas krótkiej rozmowy specjalnie przyjechała na zdjęcia do Parku Oliwskiego aż z Sierakowic.
Podziwiałem Martynę i jej życiowego partnera Tomasza, którzy mimo mrozu przy temperaturze minus około siedmiu stopni, bez ciepłych okryć pozowali do zdjęć.
Młoda para z Sierakowic jak tylko wybiła godzina 16 i z lekkim opóźnieniem zapaliły się iluminacje, od razu wzięli się za zrobienie plenerowych zdjęć na tle mieniącej się światłami ściany, bo jeszcze nie było zbyt tłumnie.
Nawet udało mi się bez przeszkód zrobić im zbliżenie, a ich zawodowy, jakże wymagający fotograf na to mi zezwolił.
Są skargi zwłaszcza mieszkańców Oliwy, że został zadeptany parkowy trawnik. Kochani, taki trawnik, przy obecnej technice agrarnej, jest przecież do odtworzenia. Weźcie to pod uwagę, że o rozświetlonym Parku Oliwskim w Gdańsku, czyli w północnej Polsce, dowiedział się cały świat.
Zobaczcie, jak tysiące zwiedzających co wieczora wykonuje miliony zdjęć i rozsyła je po całym naszym globie. Toż to znakomita reklama naszej parkowej perełki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz