środa, 4 stycznia 2017

Szekspir ugości Operę Pekińską

 
  1. Słynna Opera Pekińska zaprezentuje się we wtorek 17 stycznia 2017 na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jej przedstawienia, to kwintesencja kultury Chin. Łączą one w sobie śpiew, barwne stroje i maski, widowiskowe pokazy akrobatyczne i taniec oraz piękną muzykę, graną na tradycyjnych chińskich instrumentach. W programie kilka najsłynniejszych oper pekińskich, w których romantyczne sceny przeplatają się z dynamicznymi pokazami walki oraz dowcipnymi skeczami.
Opera Pekińska jest najbardziej popularną i wpływową operą w Chinach. Jej historia sięga prawie 200 lat wstecz, w trakcie których przejęła najlepsze elementy wielu innych oper regionalnych, dodając lokalny pekiński dialekt i zwyczaje. Choć jako gatunek, wywodzi się z Pekinu, można ją obejrzeć również w innych miastach na obszarze Chin. Łączy ona śpiew, recital, grę aktorską i akrobatyczne sceny walki. Podobno cały repertuar tego gatunku obejmuje ponad 3800 sztuk. Obecnie wystawiane są zarówno tradycyjne opery pekińskie, jak i nowe dzieła, które zdobywają uznanie również zagranicznych widzów.
Jak informuje rzecznik prasowa GTS Magdalena Hajdysz, w trakcie jednego wieczoru, na scenie gdańskiej siedziby Szekspira zobaczymy cztery sztuki. Przedstawienie organizowane jest w ramach obchodów Chińskiego Nowego Roku – Roku Koguta, pod patronatem Ministerstwa Kultury Chińskiej Republiki Ludowej oraz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. 
Bilety: Strefa A 75 zł normalny i 50 zł ulgowy, Strefa B 50 zł i 35 zł, Strefa C 35 zł i 20 zł, Strefa D 15 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz