czwartek, 26 stycznia 2017

Zagrajmy 4 lutego w North Sails Squash Day dla Wojtka!

Charytatywny turniej squasha dla żeglarzy, North Sails Squash Day odbędzie się w Gdańsku, w klubie Hedonia Squash, w sobotę 4 lutego 2017. Już w najbliższy piątek (27.01.2017) organizatorzy zamykają zapisy chętnych wzięcia udziału w tym turnieju. Do klubu przy ul. Załogowej 17, najlepiej dojechać z dworca PKP w Gdańsku Głównym tramwajem nr 10 – przystanek Żaglowa – AmberExpo
Podczas wydarzenia żeglarze mogą wziąć udział w turnieju, bądź wykupić lekcję gry w squasha z profesjonalnym trenerem. Oprócz turnieju i lekcji z trenerem organizatorzy przygotowali również spotkania ze znanymi żeglarzami Romanem Paszke oraz olimpijczykiem Łukaszem Przybytkiem, który weźmie też udział w turnieju
Na ostatnich igrzyskach olimpijskich w brazylijskim Rio Łukasz Przybytek (na zdjęciu powyżej ze swoją sympatią), w parze wraz z Pawłem Kołodzińskim (obaj reprezentują klub AZS AWFiS Gdańsk), udanie zakończyli regaty w klasie 49er. Polacy zajęli piąte miejsce w wyścigu medalowym i w klasyfikacji generalnej awansowali z dziesiątego na ósme miejsce.
Podczas North Sails Squash Day Paszke i Przybytek opowiedzą o swoim żeglarskim życiu.
Co najważniejsze, cała zebrana kwota z tej imprezy zostanie przekazana na cele charytatywne, na pomoc Wojciechowi Zabłockiemu, żeglarzowi i trenerowi żeglarstwa z Wielkopolski, który walczy z rakiem.

Do powyższej notatki dołączam zaproszenie, które jest zamieszczone na kanale YouTube:

Plan North Sails Squash Day sobota 4.02.2017
17:00 Przywitanie i początek rozgrywek
17:05 Łukasz Przybytek: ‘Nasz start w Rio’
17:30 Roman Paszke ‘Regaty Morskie’
18:00 North Sails Sails Symulator (do ok. 19:00)
21:00 Finał (w zależności od ilości zawodników godzina może ulec zmianie)
Minimalne wpisowe, zarówno do turnieju jak i lekcji squasha, to 70 PLN, ale ze względu na cel zachęcamy do wpłacania na konto fundacji wyższych kwot, każda pomoc się liczy. Szczegółowe informacje na temat zapisów i całego turnieju znajdują się na stronie www.north.sails.pl.

Wojtek Zabłocki jest zasłużonym dla regionu wielkopolskiego trenerem zarówno młodych żeglarzy jak i pływaków. Od wielu lat funkcjonuje na terenie różnych klubów. W żeglarstwie najpierw był to Jachtklub Wielkopolski, gdzie zaczynał swoją karierę żeglarską, a chcąc, aby wielu młodych ludzi również połknęło żeglarskiego bakcyla, Wojtek od 1993 roku jest trenerem kolejnych pokoleń młodych żeglarzy. Od 2003 roku po dzień dzisiejszy Wojtek trenuje klasę Optimist w grupie B. Obecnie jest trenerem Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego, gdzie na poznańskim Kiekrzu kolejne pokolenia młodych żeglarzy wprowadza w tajniki tego pięknego sportu. Wojtek w zasadzie całe życie poświęcił na szkolenie dzieci i młodzieży, dlatego jest to ktoś, komu warto pomóc.
Turniej wspierają: North Sails, DAD Sportswear i Hedonia Squash.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz