piątek, 27 stycznia 2017

Szampan za miłość!

Lampką dobrego francuskiego szampana zostanie poczęstowana każda ta para, która najładniej zaśpiewa utwór o miłości. Tak się stało w ramach gali operowo-operetkowej, jaka odbyła się w piątek 27 stycznia 2017 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

Diwie lampki szampana trafiły do dwóch członków Koła Naukowego Muzyki i Literatury Wokalnej Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zaśpiewała ona przy akompaniamencie Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Dyrygent — Piotr Jędrzejczyk. Gratulujemy!


Inni chętni mają również okazję skosztować dobrej muzyki i szampana podczas kolejnych dwóch koncertów. Odbędą się one w Sali Koncertowej Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni (sobota, 28 stycznia 2017, godzina 19.00), zaś trzeci planowany jest w Sali Koncertowej Zarządu Portu Gdynia (niedziela, 29 stycznia 2017, początek godzina 18). Dyrygenci gościnni — Izabela Ryśnik (28.01.17), Jagoda Wyrwińska (29.01.17), Jacek Brzoznowski (29.01.17).


Podczas tych dwóch koncertów publiczność będzie miała możliwość usłyszenia szeregu arii oraz duetów ze znanych oper i operetek kompozytorów polskich i zagranicznych. Cały cykl koncertów jest utrzymywany w noworocznej karnawałowej atmosferze. Wato się wybrać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz