środa, 4 stycznia 2017

Gdańsk zebrał 1280 kg butelek po Sylwestrze

Rada Miasta Gdańska wraz z Zakładem Utylizacyjnym Sp. z o.o. przy ul. Jabłoniowej 55 w Szadółkach, zorganizowały jubileuszowy X „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”. Akcja, która jest już stałym elementem sylwestrowej zabawy gdańszczan, promuje ekologię, wspiera najbardziej potrzebujących i pozwala wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. rower, smartfon, odtwarzacz blu-ray czy miniwieżę.
W tym roku po raz pierwszy kontener na sylwestrowe butelki ustawiono u nasady mola w Gdańsku Brzeźnie, dzięki czemu nie walały się one po okolicy. Miejmy nadzieję, że za rok kontener na kilka przełomowych dni roku też tam zostanie ustawiony.
W tym roku tez po raz pierwszy zebrano rekordową, prawie dwukrotną w stosunku do ubiegłego roku ilość butelek, aż 1280 kg! Zakład Utylizacyjny przeznaczył 2017 groszy za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania akcji, co umożliwiło wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci na kwotę 5164 zł.
Jak informuje odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu Wioletta Krewniak z UM Gdańsk, 4 stycznia komisja konkursowa, złożona miedzy innymi z Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka oraz Prezesa Zakładu Utylizacyjnego Wojciecha Głuszczaka, wylosowała butelki, których właściciele otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Ich wręczenie nastąpi w środę 11 stycznia 2017 r. w siedzibie Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz