piątek, 6 stycznia 2017

Kolacja 14 Szefów Kuchni w Gdańsku

Była to pierwsza z zaplanowanego cyklu Charytatywnych Kolacji, przygotowana przez wyjątkowych 14 najlepszych kulinarnych specjalistów. Szefów kuchni było 12 z Trójmiasta oraz Tomasz Deker cukiernik, a także Gość Specjalny Ernest Jagodziński z Poznania
”Finger Food” na wejście przygotował również Szef Kuchni ze Stadionu Energa - Tomasz Pytaszyński. Przypadły one do smaku uczestniczącemu w imprezie Andrzejowi Bojanowskiemu (na zdjęciu drugi z prawej) wiceprezydentowi Gdańska do spraw polityki gospodarczej.
Charytatywna kolacja odbyła się 5 stycznia 2017 w Sali Atom Club Stadion Energa Gdańsk i w znakomitej atmosferze trwała aż sześć godzin, od 18 do 24...

Pełen energii francuski kucharz Philippe Abraham (na zdjęciu z prawej, właściciel restauracji Petit Paris w Sopocie) jest głównym organizatorem akcji „Serce do garów”.

Wyjątkowych 14 kulinarnych specjalistów, przy asyście Zofii Zienkiewicz z Ogrodnictwa Lawenda w Gdańsku Oruni, w wyjątkowej zgodzie przygotowało 7 dań: Amuse-Bouche tj. gęsia wątróbka, przystawka zimna (pstrąg) i ciepła (kaczka), zupa borowikowa, danie rybne z troci bałtyckiej, jako mięso podano solankowanego gołębia.  
 
Na deser zaserwowano karmelowo-cynamonową i anyżową gruszkę konferencyjną w wykonaniu przez Tomasza Dekera (na zdjęciu powyzej).

Szczegóły o uczestnikach Charytatywnej Kolacji z widokiem na ogrzewany stadion piłkarski, jak i o menu już niebawem.

Cześć dochodu z Kolacji zostanie przekazana na cel charytatywny – dla Fundacji Kawałek Nieba z Rumi - OPP 1%. Dochód zostanie przeznaczony na finansowanie posiłków dla dzieci z najuboższych rodzin. Podczas kolacji można było również wspomóc Fundację biorąc udział w wyjątkowych licytacjach.

Cena za udział w Kolacji wynosiła 250 PLN/osoba. Uczestniczyło w niej około 140 osób, a niektórzy specjalnie przylecieli z dość daleka, bo nawet... ze Szkocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz