czwartek, 27 lipca 2017

Cichocka ze złotem i przepustką na Londyn

Finał biegu na 800 m kobiet podczas 93. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Seniorów w Białymstoku nieco się opóźniał i zawodniczki wspólnie siedząc na sztucznej nawierzchni stadionu liczącego 90-lat istnienia, oczekiwały na sygnał ze strony sędziów.
Redaktor TVP Aleksander Dzięciołowski faworytkę po eliminacjach upatrywał w Andżelice Cichockiej z SKLA Sopot.
Bieg na 800 m kobiet był transmitowany w TVP i każda zawodniczka przed startem była oddzielnie prezentowana. Na torze czwartym biegła Andżelika Cichocka z SKLA Sopot.

W lepszej sytuacji startowej była cicha faworytka biegu Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) biegnąca za plecami sopocianki na torze trzecim.
Wcześniej w pierwszym przedbiegu wygrała Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) z czasem 2:09.46.

W drugim przedbiegu wygrała Andżelika Cichocka (SKLA Sopot) uzyskując najlepszy czas eliminacyjny 2:03.28. Była zatem faworytką białostockiego finału 93. MP LA.
Andżelika Cichocka (SKLA Sopot) wzięła się na sposób, po starcie szybko objęła prowadzenie i mimo ambitnych ataków Joanny Jóźwik (AZS AWF Warszawa) do końca nie dała się wyprzedzić.

Jedna z finalistek biegu na 800 m kobiet nie wytrzymała szybkiego tempa i ze zmęczenia padła tuż po minięciu linii mety.

Wywiady dziennikarzy z Andżeliką Cichocką (SKLA Sopot) bezpośrednio po zwycięskim biegu na 800 m kobiet. Osiągnięty przez nią wynik 2.00,91 i uzyskanie wymaganego przez PZLA minimum (2:01.00), również upoważnia ją do udziału w sierpniowych (4-13.08.2017) mistrzostwach świata w Londynie.

Tak samo doskonały rezultat z Białegostoku upoważnia na sierpniowy Londyn Patryka Dobka (SKLA Sopot) zwycięzcę na 400 m przez płotki, który wygrał swój przedbieg z czasem 49.15 (przy minimum PZLA wynoszącym 49.35).

Wieczorem przy świetle stadionowych reflektorów wręczano medale finalistkom biegu na 800 m kobiet. Ostatecznie zwyciężczyni Andżelika Cichocka osiągnęła czas 2:00.91, a druga na mecie Joanna Jóźwik miała 2:01.58. Brązowy medal wywalczyła Paulina Łapińska-Mikiewicz (KS Podlasie Białystok 2:02.96), która po dramatycznym finiszu tylko o jedną setną sekundy pokonała Martynę Galant (OŚ AZS Poznań 2:02.97).

Relacja: W. M. Amerski i Wojciech Choina