piątek, 7 lipca 2017

Przeżyj szturm wojsk szwedzkich na Twierdzę Wisłoujście

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska w dniach 8-9 lipca (sobota-niedziela) organizuje festiwal historyczny „Wisłoujście 1628”. Podczas wydarzenia wojska szwedzkie będą dwukrotnie próbować zdobyć gdańską fortyfikację bronioną przez wojska Rzeczpospolitej. Nie zabraknie też innych atrakcji. W kramach będzie można nabyć między innymi kadzenie wonne przeciwko dżumie – czyli „morowemu powietrzu”. Całość festiwalu, z potyczkami rekonstruktorów włącznie, będzie nagrywana przez Studio Filmowe Blackstork.
Wisłoujście 1628 to kontynuacja festiwalu historycznego „Twierdza Wisłoujście szykuje się do bitwy! 8 lipca 2017 r. załoga Fortu Carre i jego mieszkańcy będą musieli dwukrotnie stawić opór oddziałom szwedzkim, które będą próbowały opanować Szaniec Wschodni. 
Inscenizowane starcia wojsk pod Twierdzą nawiązywać będą do wydarzeń z nocy z 5 na 6 lipca 1628 roku, kiedy polskie okręty na Wiśle zostały zaatakowane przez szwedzkie wojska. W wyniku ataku zostały zatopione okręty "Żółty Lew" i galeon "Święty Jerzy". Obie inscenizacje potrwają po ok. 15-20 minut i będą filmowane przez Janusza Bociana z Studia Filmowego Blackstork.
Do Twierdzy Wisłoujście przybędą grupy rekonstrukcyjne XVII w. z całej Polski. Wewnątrz fortu staną kramy z towarami oraz żywnością.

Dojazd do Twierdzy Wisłoujście komunikacją miejską. Autobusy: 106, 138, 606.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz