niedziela, 9 lipca 2017

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo 2017

Już po raz trzeci swoje letnie wakacje wykorzystujemy na objechanie kolejnego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Ma on łącznie 1987,5 km długości i przebiega przez obszar pięciu województw oraz jest najdłuższą trasą rowerową w Polsce.
Z dotychczasowych doświadczeń mogę poświadczyć, iż wyjątkowość i różnorodność regionów, przez które prowadzi szlak, podkreślają atrakcje turystyczne, zarówno te usytuowane bezpośrednio na trasie, jak i te znajdujące się w obszarze, szerokiego na dwadzieścia kilometrów, "korytarza" po obu stronach trasy.
Są wśród nich liczne zabytki stanowiące ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego: obiekty architektoniczne, miasta słynące ze swojej wielokulturowości, wiekowe układy urbanistyczne oraz miejsca o niezwykłej wartości przyrodniczej.
Szlak rozpoczyna się w województwie warmińsko-mazurskim, w okolicach Elbląga.
Prowadzi przez malownicze tereny wzdłuż Zalewu Wiślanego, stwarzając okazję do odwiedzenia okazałej katedry we Fromborku.
W Braniewie, tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim, Green Velo przyjmuje kierunek wschodni i prowadząc przez tereny Warmii i Mazur, dociera do styku granic Polski, Rosji i Litwy.
Dalej szlak biegnie przez Suwalszczyznę, mijając tereny Puszczy Augustowskiej. Na Podlasiu (na odcinku wielu kilometrów) Green Velo wiedzie wzdłuż granic z Białorusią i Ukrainą. My miłośnicy przyrody podróżując tą trasę z pewnością docenimy walory Parków Narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego, Wigierskiego i Narwiańskiego. 
Jednak dopiero po powrocie opiszemy pokonaną trasę i nasze wrażenia, publikując też wiele zdjęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz