czwartek, 6 lipca 2017

„Królowa sportu” wraca do łask

Wspólne pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas uroczystego otwarcie boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku Zaspie, które odbyło się w czwartek 6 lipca 2017. Jest to już dziewięćdziesiąte boisko od 2006 roku, zbudowane i zmodernizowane w Gdańsku.
Goście mogli zobaczyć krótki program sportowy w wykonaniu dzieci przebywających w placówce na półkoloniach oraz skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez szkołę.
SZO nr 8 na Zaspie Rozstajach, w ramach zajęć sportowych, od lat prowadzi specjalizację siatkówki.
Przy ciepłej słonecznej pogodzie dzieci rywalizowały w punktowanych rzutach do celu.
Na oddzielnym boisku do piłki ręcznej, pośrodku wymalowano duży napis: Jestem z Gdańska, jestem aktywny.
Tego dnia każde dziecko zdobywało zaliczenie w sześciu kategoriach: zwinny jak lampart, zręczny jak kot, dokładny jak pszczoła, cierpliwy jak owca, wytrwały jak kura oraz skoczny jak kangur.
Wbrew pozorom najtrudniejsze do wykonania było wspólne zadanie zahaczenie o znajdujący się w środku przedmiot. Wymagało to głównie cierpliwości i precyzji.
Podobnymi cechami trzeba było się wykazać podczas wyławiania rybek wędkami.
Na trzecim sąsiednim, wydzielonym wysokim płotem boisku, nauczycielka WF Agnieszka Bartnicka, nauczała szkolną młodzież zagrań i odbiorów piłki siatkowej.
Nauczycielka WF Agnieszka Bartnicka, będąca absolwentką AWFiS Gdańsk jest bardzo zadowolona z tego, że przy ZSO nr 8 w Gdańsku Zaspie uruchomiono trzy nowe boiska, w tym do gier zespołowych, jak piłka nożna, ręczna, koszykówka i siatkówka, a także dwie bieżnie 3-torową obwodową o 242 m długości i 4-torową prostą o 120 m długości. Dzięki temu lekkoatletyka, będąca „królową sportu” wraca w pomorskim szkolnictwie młodzieżowym do łask.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz