czwartek, 6 lipca 2017

Przez jedenaście lat 90 przyszkolnych boisk w Gdańsku!


Symbolicznym przecięciem wstęgi 6 lipca 2017 otwarto nowe, już 90-te boisko w Gdańsku, tym razem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 na Zaspie Rozstaje.
W uroczystości uczestniczyła młodzież półkolonijna, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, trójka radnych Gdańska, dyrekcja szkoły Agnieszka Tomasik oraz dzieci z dwóch pobliskich przedszkoli nr 62 i 86.
Po przecięciu wstęgi i wspólnym wejściu na murawę, uczniowie odpowiednio siadając utworzyli dwie cyfry 9 i 0, co oznacza 90 boisko przyszkolne w Gdańsku.
Niemal na sensację zakrawa fakt, że uczeń klasy piątej Mateusz Starosta, jako pierwszy zdobył gola na nowo otwartym boisku do piłki nożnej.
Zdobywca gola, podobnie jak nasz najlepszy piłkarz Robert Lewandowski, podczas oddawania strzału nieco przytrzymał bramkarza Wojciecha Karwackiego, ten się zbyt szybko rzucił i minął z piłką lecącą w światło bramki.
Zdobywcę pierwszej bramki Mateusza Starostę, mieszkańca Gdańska Zaspy, koledzy z klasy powalając go na sztuczną murawę, nieomal nie udusili ze szczęścia.
Już tradycyjnie podczas takich sportowych uroczystości, jako pierwszy strzał na bramkę oddał Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Strzał prezydenta Gdańska był na tyle kąśliwy i silny, że bramkarz Wojciech Karwacki miał spore problemy, aby złapać piłkę i nie wpuścić jej do bramki.
Jako drugi do strzału przystąpił Andrzej Kowalczys, który niezbyt się popisał, bo chyba sparaliżowany był kibicami w postaci jego sąsiadów, którzy oglądali go z balkonów, gdyż radny Miasta Gdańska mieszka w wieżowcu przy ul. Meissnera, tuż obok nowego boiska wielozadaniowego.
Obrońcą dwóch strzałów prezydenta Pawła Adamowicza i radnego Gdańska Andrzeja Kowalczysa okazał się być 16-letni Wojciech Karwacki, absolwent tutejszego gimnazjum Już od 5 roku życia trenował w Lechii Gdańsk, najpierw jako napastnik, a gdy do klubu przyszli lepsi od niego, stanął na bramce i tak już zostało. Jest na tyle dobrym i ambitnym bramkarzem, że po letnich wakacjach nowy rok szkolny rozpocznie już jako profesjonalista w Akademii Piłki Nożnej w Łodzi.
Od 2006 roku, to znaczy w okresie 11 lat, w Gdańsku wybudowano i zmodernizowano łącznie już 90 boisk przyszkolnych, w tym 16 w ramach programu „Junior 2012” oraz 9 w ramach programu „Orlik”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz