czwartek, 16 lutego 2017

Eksperyment archeologiczny w Grodzisku Owidz na Kociewiu

Bez telefonów, jedzenia z puszek, herbaty, gorących kubków i śpiworów, w sposób całkowicie historyczny, tak jak nasi przodkowie, przez kilka dni od 17 do 19 lutego 2017 zamierza przeżyć kilku śmiałków.
W Grodzisku Owidz przy ul. Rycerskiej 1 w Owidzu na Kociewiu, koło Starogardu Gdańskiego, drużyna Najemna Dziki Bez, chce przetestować na własnej skórze jak sprawdzają się wełniane ubrania na dłuższą metę. Chcą sprawdzić, czy skóry i koce wystarczają, aby wygodnie przespać noc w nagrzanej od ognia chacie, ile naprawdę zajmują prace w obejściu - przyrządzanie jadła, rąbanie drewna, noszenie w drewnianych wiadrach wody, itp. Rekonstruktorzy przede wszystkim jednak chcą spróbować czegoś nowego, czego jeszcze nie robili.
Drużyna Najemna Dziki Bez, która odwiedza Owidzki Gród regularnie, wpadła na pomysł eksperymentu archeologicznego, polegającego na zamieszkaniu w chatach na kilka dni w czasie pięknej, polskiej zimy, kiedy mroźne słońce skrzy się iskrami w zalegającym na dachach śniegu, a ciepło paleniska rozgrzewa i dodaje otuchy.
- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia tego eksperymentu. Można przyjechać na zimowy spacer do Grodziska i odwiedzić naszych przyjaciół, zachęca Paulina Szulc. Zimowi eksperymentatorzy chętnie odpowiedzą na pytania nurtujące przybyszów.
Obowiązują bilety wstępu na Owidzki Gród:
- ulgowy 3 zł/os.
- normalny 5 zł/os.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz