środa, 15 lutego 2017

Kobietami otacza się prezydent Gdańska

Dwie nowe kobiety ma u swojego boku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dobrał je, wymieniając za dwóch facetów i dokonał tego tylko w jednym miesiącu, tj. w lutym 2017 roku. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?
Podczas konferencji prasowej 15 lutego 2017, prezydent oznajmił, że Aleksandra Dulkiewicz zostaje nowym zastępcą prezydenta miasta Gdańska do spraw polityki gospodarczej. W połowie marca zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Bojanowskiego.
Obecna szefowa klubu PO w Radzie Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz swoje działania chciałaby skupić na inwestycjach w dzielnicach, będących blisko mieszkańców.
- Od wielu lat, pracując jako radna, miałam okazję rozmawiać z gdańszczanami, którzy w jasny i precyzyjny sposób wyrażają swoje potrzeby. Dlatego uważam, że zgodnie z tym co znajduje się w programie wyborczym Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jeszcze bardziej musimy się skupić na poprawie jakości codziennego życia mieszkańców. Chcę rozwijać program budowy i naprawy chodników, rozbudowy oświetlenia w mieście, jeszcze większej ilości małej architektury oraz budowy kolejnych obiektów sportowych - boisk i basenów. Musimy też pamiętać o młodych ludziach i dzieciach dlatego jednym z priorytetów na pewno będzie budowa kolejnych żłobków i przedszkoli. Innymi słowy chciałabym się skupić na inwestycjach, ale inwestycjach blisko mieszkańców. Bardzo ważny jest też dla mnie rozwój Gdańska Południe – mówiła podczas konferencji prasowej 15 lutego 2017 Aleksandra Dulkiewicz.
Kolejnym priorytetem, o którym wspomniała nowa zastępczyni prezydenta jest turystyka.
- W weekend dotarła do nas informacja, że Gdańsk będący jedynym polskim miastem w konkursie na najlepszą destynację wakacyjną 2017 znalazł się na 3 miejscu zaraz po Porto i Mediolanie. Pokazuje to jak olbrzymi potencjał turystyczny ma nasze miasto. Trzeba pamiętać, że turystyka to nowe miejsca pracy, podatki oraz wzmacnianie marki miasta – tłumaczyła Dulkiewicz. Jednocześnie podkreśliła, że nie należy także zapominać o lokalnej przedsiębiorczości oraz innowacyjnych firmach.
- Bardzo chcę w dalszym stopniu wpierać powstawanie nowych start-upów, ale także tradycyjnych branż i coraz częściej powstających w naszym mieście firm zakładanych i prowadzonych przez nowych inwestorów.
Aleksandra Dulkiewicz obowiązki Zastępcy Prezydenta ds. polityki gospodarczej zacznie pełnić 20 marca 2017 roku. 

Na początku lutego 2017, Antoni Pawlak pożegnał się z funkcją rzecznika prasowego prezydenta Gdańska. Teraz jest nim Magdalena Skorupka- Kaczmarek (na powyższym zdjęciu).
Jest ona związana z urzędem miasta Gdańsk od pół roku, promując poczynania prezydenta w internecie. Przedtem była rzeczniczką prasową miejskiej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne. Jeszcze wcześniej pracowała jako dziennikarka, w latach 2006-2010 jako prowadząca i wydawca programów informacyjnych w TVP3 Gdańsk, również prezenterka i reporterka w TVP, pracując m.in. przy takich programach, jak „Sportowa Niedziela”, „Sportowy Express” czy „Sport Telegram” oraz jako reporterka sportowa w Canal+.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz