piątek, 10 lutego 2017

Kuszące oferty pracy w Halifax

Finansowo oferta pracy jest interesująca. Początkowe wynagrodzenie dla szefa produkcji, to 75 tys. dolarów kanadyjskich rocznie, czyli około 236 tys. zł. Stawka godzinna dla czeladnika to 109 zł, a dla praktykanta 75 zł. Mimo takiej oferty, tłumów nie było 10 lutego 2017 na targach pracy zorganizowanych w hotelu Radisson Blu w Gdańsku. Być może dlatego, że w negocjacjach i wypełnieniu zgłoszeniowego formularza obowiązywała biegła znajomość języka angielskiego. A może też i duża odległość miejsca pracy od Gdańska.
Ta oferta pochodziła od stoczniowej firmy kanadyjskiej Irving Shipbuilding. Jej siedziba mieści się na wschodnich wybrzeżach Kanady w Halifax w Nowej Szkocji. Jest najnowocześniejszą stocznią i serwisantem okrętów w Ameryce Północnej. Aktualnie pracuje nad rewitalizacją floty Kanadyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej. Ponad 80 proc. jej obecnej floty morskiej wyprodukowała Stocznia w Halifax, znajdująca się w ścisłej czołówce kanadyjskiego przemysłu stoczniowego od ponad 125 lat.
Spółka Irving Shipbuilding zachęca Polaków do podjęcia pracy w tej stoczni, oprócz dobrych zarobków, oferując podróż do Halifax w Nowej Szkocji wraz z rodziną. Zakwaterowanie do 45 dni od momentu przyjazdu. Pomoc w oceanicznej przeprowadzce i w załatwianiu formalności imigracyjnych oraz wsparcie na drodze do uzyskania prawa stałego pobytu. Zapewnia też pomoc w integracji z lokalną społecznością i przydzielenie pracownika, który wprowadzi w środowisko firmy, liczącej w sumie 1500 pracowników
Ta najnowocześniejsza stocznia Ameryki Północnej, od 2012 roku zainwestowała w innowacyjność technologi ponad 350 milionów dolarów. Jej obiekty zostały indywidualnie przygotowane z myślą o produkcji kanadyjskich okrętów marynarki wojennej. Montażownia i hale produkcyjne mające 408 metrów długości i 46 metrów wysokości, stanowią największe obiekty wojskowego przemysłu stoczniowego w Ameryce Północnej.
Z ciekawości zajrzałem na te targi pracy i zobaczyłem, jak kilku mężczyzn wypełniało formularze zgłoszeniowe. Jeśli zostaną przyjęci do pracy czeka ich wyjazd do Halifax.
Ta stolica Nowej Szkocji – jak zapewniali organizatorzy targów - tętni życiem. Miasto uznawane jest za jedno z najlepszych miejsc do mieszkania w Kanadzie, gdyż jest bezpieczne, niedrogie oraz zamieszkałe przez zróżnicowane społeczeństwo liczące ponad 418 000 mieszkańców. Halifax oferuje doskonałe możliwości w dziedzinie szkolnictwa i edukacji, zarówno publicznej, jak i prywatnej, poczynając od przedszkoli, aż po uczniów szkół średnich. Jest też możliwość kontynuowania nauki na sześciu wyższych uczelniach oraz trzech policealnych szkołach zawodowych. W Halifax znajduje się wiele historycznych obiektów, kwitnie kultura i sztuka, Jest też świetne zaplecze kulinarne.
Miasto usytuowane jest na wschodnim wybrzeżu Kanady, gdzie panuje umiarkowany klimat z czterema porami roku, a temperatury nie są tak ekstremalne jak w innych kanadyjskich miastach. Charakteryzuje się idyllicznym latem, które ustępuje beztroskiej jesieni, po której następuje łagodna zima i tętniąca życiem wiosna.
Międzynarodowe lotnisko Halifax Stanfield znajduje się w odległości dwóch godzin lotu bliżej Europy niż jakiekolwiek inne znajdujące się w Ameryce Północnej.
P.S. Otrzymałem od przedstawiciela Polonii zamieszkałego w Toronto następującej treści prośbę: 
Proszę o dodanie do bloga że $75,000, to jest $3,500 po podatkach na rękę. Z tego idzie $1,400 mieszkanie, $400 ubezpieczenie, $100 telefon, $350 prąd, telewizja i gaz, $450 benzyna. I zostaje $900 na jedzenie i drobne wydatki. Wyliczamy, że nie ma pożyczki na samochód albo żadnych innych opłat na inne pożyczki. A to tak, przy oszczędnych zakupach akurat wystarczy. :) Także $75,000 w Kanadzie, to nie aż takie pieniądze jak się wydaje na singla. Małżeństwo dwa razy po $75,000 i owszem, ale jak przyjdą dzieci.....

1 komentarz:

  1. Na polskie warunki to doskonała oferta, jednak żeby przeżyć za granicą należy brać pod uwagę, że czekają nas dużo większe wydatki. Jednakże propozycja ciekawa. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń