piątek, 11 sierpnia 2017

Amerykańscy studenci podpatrują gdańskie lwy

Czerwonymi dużymi kokardami zostały przyozdobione lwy z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, w ramach przypadającego 10 sierpnia 2017 Międzynarodowego Dnia Lwa.
Tego trudnego do wykonania przyozdobienia kokardami dokonali wspólnie, na powyższym zdjęciu od lewej kierownik Maria Wilczyńska, z-ca dyrektora Stanisław Wilkaniec oraz szefowa marketingu Emilia Salach, narażająca się nawet na wpadnięcie do pobliskiej rzeczki.
Ozdobne kokardy uczepione wokół lwich grzywien wzbudzały spore zainteresowanie licznych tego dnia gości.
Jak udało mi się utrwalić, do godziny 11,15 do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w dzień powszedni (tj. czwartek 10 sierpnia) przybyło 589 gości.
Jeszcze przed południem do kas Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego ustawiła się spora kolejka gości. I słusznie zrobili przyjeżdżając w miarę wcześnie, powiedziała mi szefowa marketingu Emilia Salach, bo właśnie po nocy większość zwierząt wychodzi na wybiegi i można je wtedy obejrzeć w całej krasie.
Z tego też założenia wczesnego przybycia do gdańskiego ZOO skorzystała grupa amerykańskich studentów zakładu biologii i psychologii z Wright State University w Dayton, którzy pod opieką Michała Kraszpulskiego odbywają praktyki w ramach porozumienia naukowego z Uniwersytetem Gdańskim i Gdańskim Ogrodem Zoologicznego, którego -, przypomnijmy - uroczyste otwarcie nastąpiło 1 maja 1954 roku.
Studenci amerykańscy z podziwem przyglądali się, jak to z okazji Międzynarodowego Dnia Lwa w czwartek 10 sierpnia, w gdańskim ZOO opiekunowie tych zwierząt odsłaniali tajemnice lwiej rodziny, a dzieci mogły uczestniczyć we wspólnej edukacji o lwach poprzez zabawę w puzzle, kolorowanki i zagadki.
Atrakcją szczególną tego świątecznego dnia było karmienie stada sześciu lwów na wybiegu zewnętrznym.
Liczni goście gdańskiego ZOO byli zaskoczeni faktem, że wszystkie rzeźby lwów były przyozdobione dużymi czerwonymi kokardami.
Niektóre lwy oprócz ozdobnych kokard obwiniętych wokół szyi miały również przykryte uszy.
Dzięki obchodom w oliwskim ZOO Międzynarodowego Dnia Lwa, wielu turystów z różnych stron świata dowiedziało się, że w herbie Gdańska od wieków widnieją dwa lwy i to z koroną oraz dwoma krzyżami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz