wtorek, 8 sierpnia 2017

Bieg VIP-ów ENERGA CUP Gdańsk 2017

Podczas 24. Biegu św. Dominika 2017, w oddzielnym biegu VIP-ów ENERGA CUP 2017 na dystansie jednego okrążenia (940 m) m.in. ulicą Długą i Ogarną udział wzięło 20 zawodników.
Na starcie stanęli m.in.: Wiesław Jasiński - wiceprezes zarządu ENERGA-Operator są i Jacek Kościelniak - wiceprezes zarządu ds. finansowych ENERGA, Kazimierz Janiak - szef oddziału Totalizatora Sportowego w Gdańsku, Jan Huruk - czwarty maratończyk mistrzostw świata Tokio 1991 oraz Radosław Dudycz - były mistrz Polski w maratonie.
Już na starcie przy Ratuszu Głównego Miasta Gdańska na czoło wysunęło się małżeństwo Bożena i Piotr Pobłoccy z Lęborka.
Konferansjerkę z Biegu VIP-ów poprowadził red. Sławomir Siezieniewski z TVP, a medale na mecie rozdawały urocze wolontariuszki.
Trasę 940 metrów najszybciej pokonał nr startowy 16 Piotr Pobłocki, radny Rady Miasta Lęborka.
Jako drugi linię mety przebiegł nr startowy 22 Łukasz Bejm, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowa.
Trzecim na mecie był nr 17 Jacek Rajski, prezes Sercurity Service Sp. z o.o.
Czwarte miejsce, poza pudłem, zajął z nr 6 Jan Huruk, czwarty maratończyk mistrzostw świata Tokio 1991, Ambasador Biegu św. Dominika.
Piątym spośród 20 biegaczy VIP-ów był nr 24 Maciej Kotarski, Dyrektor Wynajmu Olivia Business Centre.
Biegowi VIP-ów przyglądali się liczni kibice wykonując pamiątkowe zdjęcia.
Szóste miejsce zajął zawodnik z nr 23 Bartosz Bejm, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Zaspa Młyniec.
Siódme miejsce wywalczył zawodnik z nr 8 Wiesław Jasiński, Wiceprezes Zarządu Energa Operator.
Na pozycji 8 uplasował się biegacz z nr 19 Miłosz Nurczyński, Dyrektor Regionalny Vision Expreess Sp. z o.o.
Na wysokim 9 miejscu na metę przybiegł w czerwonej firmowej koszulce nr 13 Rafał Kaczmarek, Dyrektor Centrum Sprzedaży Coca-cola HBC Polska. Tuż za nim na miejscu 10 przybiegła jedyna wśród VIP-ów startująca kobieta nr 7 Bożena Pobłocka, żona Piotra, zwycięzcy biegu. Towarzyszył jej na trasie, zajmując miejsce 11 Wojciech Ratkowski, Dziekan z AWFiS Gdańsk.
Kolejne miejsce 12 zajął zawodnik z nr 21 Tomys Ryszard, z Dyrekcji Nadleśnictwa Gdańsk.
Swego czasu jeden z lepszych maratończyków, mistrz polski z 1984 roku Wojciech Ratkowski (Dziekan AWFiS Gdańsk) z niedowierzaniem patrzył na Jana Huruka, z nr 6, który zajął wysokie czwarte miejsce, poza pudłem. Był on też czwartym maratończykiem mistrzostw świata Tokio 1991, a obecnie pełni funkcję Ambasadora Biegu św. Dominika.
Do wspólnego pamiątkowego zdjęcia pozują nr 21 Tomys Ryszard, z Dyrekcji Nadleśnictwa Gdańsk, z nr 6 Jan Huruk oraz nr 29 Wojciech Ratkowski (AWFiS Gdańsk).
Po otrzymaniu medali i pucharów VIP-owie od lewej nr 17 trzeci na mecie Jacek Rajski, prezes Sercurity Service Sp. z o.o. nr 22 drugi Łukasz Bejm, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowa, nr 16 zwycięzca biegu Piotr Pobłocki, radny Rady Miasta Lęborka oraz jego żona Bożena jedyna startująca kobieta, a zgłoszonych było cztery.
Wspólne zdjęcie VIP-ów, którzy przebiegli dystans 940 m.
Zwycięskie w biegu VIP-ów małżeństwo Bożena i Piotr Pobłoccy, radni z Lęborka, po otrzymaniu medali i pucharów, szykujący się do udzielenia telewizyjnych wywiadów.