piątek, 25 sierpnia 2017

Dwaj polscy żeglarze na pudle w Sopocie

Z powodu silnych szkwałów, zaplanowane na piątek 25 sierpnia wyścigi nie odbyły się podczas żeglarskich Mistrzostw Świata Katamaranów A-class Sopot 2017. Uczestniczyło w nich 125 żeglarzy 18 narodowości. I tyleż było rozwieszonych flag.
Odbyły się natomiast czwartkowe trzy wyścigi zgodnie z planem. Po podsumowaniu wyników Steven Brewin (Australia) wyraźnie wysunął się na prowadzenie. Miejsce drugie i trzecie zajęli Polacy, odpowiednio Tymoteusz Bendyk i Jakub Surowiec, wzmacniając swoją pozycję w czołówce.
I ta trójka, od lewej na powyższym zdjęciu Tymoteusz Bendyk, Steven Brewin i Jakub Surowiec, stanęła na podium podczas zakończenia sopockich zawodów. Szóste miejsce zajął Jacek Noetzel, a siódme Maciej Zarnowski, obaj z UKS Sopot.
Mistrz świata Steven Brewin, po ceremonii wręczenia nagród został obstrzyżony przez swoją ekipę z Australii.