czwartek, 3 sierpnia 2017

Urszula Dudziak w zastępstwie Ewy Bem w Gdyni

Jak tu nie wierzyć w pechowość 13-ki. Niebawem rusza trzynasta edycja festiwalu Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017, a piosenkarka Ewa Bem z osobistych przyczyn od siebie niezależnych zmuszona jest odwołać swój w nim koncert. w ramach Ladies’ Jazz Festival 2017. Organizatorzy MF Bridge Agency z Żyrardowa znaleźli już godną jej zastępczynię.
Otóż na koncercie w niedzielę 20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni na Ladies’ Jazz Festival 2017 o godzinie 20.00 wystąpi Urszula Dudziak (na powyższym zdjęciu) z gościnnym udziałem Grażyny Auguścik.
Urszuli Dudziak nikomu nie trzeba przedstawiać, jest największą polską wokalistką jazzową, występowała i nagrywała z takimi sławami jak Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Michael Brecker, Nina Simone Sting, Dee Dee Bridgewater i inni. Jako jedyna miała solowe koncerty w Cornegie Hall…
Maciej Farski z MF Bridge Agency twierdzi, że to dobry duch Ladies’ Jazz Festival i wzór nie tylko dla polskich wokalistek, ale całej rzeszy światowej sławy dam jazzu, które głośno przyznają się do inspiracji Urszulą Dudziak m.in. Dianne Reeves, Esperanza Spalding czy Terry Lean Carrington.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz