poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Brąz dla sztafety 4x400 kobiet. Polska LA 8 na świecie

Ostatniego dnia londyńskich mistrzostw świata LA w Londynie 13 sierpnia 2017, reprezentantki Polski wywalczyły brązowy medal w sztafecie 4x400 m. Wygrały Amerykanki przed Brytyjkami.
Polki podopieczne trenera Aleksandra Matusinskiego w składzie: Aleksandra Gaworska, Justyna Święty, Małgorzata Hołub oraz Iga Baumgart uzyskały czas 3:24;69, który jest lepszy od dotychczasowego rekordu Polski wynoszącego 3:25;41 min.
W finale na 800 m doskonale pobiegła Angelika Cichocka z SKLA Sopot, również bijąc swoją życiówkę (1:59;32) osiągniętą w biegu półfinałowym londyńskich mistrzostw, uzyskując jeszcze lepszy czas 1:58;41. Mimo tego, dało jej to i tak wysokie 6 miejsce.
Łącznie mamy osiem medali (dwa złote – Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk (rzut młotem) dwa srebrne – Adam Kszczot (800 m) i Piotr Lisek (skok o tyczce) raz cztery brązowe – Wojciech Nowicki i Malwina Kopron (rzut młotem), Kamila Lićwinko (skok wzwyż) sztafeta 4x400 m kobiet. Polska ekipa lekkoatletów zajęła ósmą pozycję. Natomiast w klasyfikacji punktowej polscy zawodnicy uplasowali się na czwartym miejscu z dorobkiem 86 punktów.
1. USA - 272 pkt
2. Kenia - 124 pkt
3. Wielka Brytania - 105 pkt
4. POLSKA - 86 pkt
5. Chiny - 81 pkt
Co istotne, że spośród ekip europejskich wyżej od Biało-Czerwonych uplasowali się tylko Francuzi (3 złote i 2 brązowe medale) oraz Brytyjczycy (2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal).
Najlepsza okazała się ekipa USA, która wywalczyła aż 30 medali (10 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych), wyprzedzając Kenię i RPA.
Polska przed dwoma laty w trakcie mistrzostw globu zdobyła także 8 medali (3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe) i zakończyła zmagania na lepszej, bo na 6. lokacie w klasyfikacji medalowej.