poniedziałek, 25 czerwca 2018

Mistrzynią Grand-Prix Warmii i Mazur gdańszczanka Emilia Amerski

Zawodniczka Klubu Tenisowego GAT Gdańsk, Emilia Lidia Amerski (na zdjęciu druga z lewej) zdobyła w grze podwójnej tytuł mistrzyni turnieju WTK 5 Młodzików Grand-Prix Warmii i Mazur, Olsztyn 23-24 czerwca 2018 roku. Jedyna gdańszczanka uczestnicząca w tym turnieju, grała w parze z Hanną Jankowską (TT B&M Elbląg).
Ich, o wiele wyższymi wzrostem przeciwniczkami w grze finałowej były Maja Butkiewicz (2) (104) i Weronika Kaczmarska (147) obie Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak Warszawa. Mecz finałowy był bardzo zacięty, co ukazuje końcowy wynik 6:7 (5), 6:4 i 11:9. Niezwykle pasjonujący był zwłaszcza trzeci set, podobnie jak pierwszy rozstrzygnięty tie-breakiem. Z tym, że pierwszego seta wygrały klubowe warszawianki, ale tego decydującego o ostatecznym zwycięstwie przechyliła na swoją korzyść para gdańsko-elbląska czyli Amerski (128) i Jankowska (78). Sumując ich rankingowe miejsca Polskiego Związku Tenisowego - wychodzi 206, zaś warszawianki odpowiednio 104 i 147 mają w sumie 251, czyli nieco gorzej.
W półfinale zwyciężczynie turnieju o Grand-Prix Warmii i Mazur Amerski i Jankowska, pokonały klubową parę UKS RP SPORT Olsztyn Daria Korkuć (97) i Alexandra Persson (159) 6:1 i 7:5. A te zaś. które zajęły w finale miejsce drugie, w półfinale pokonały klubową parę Dominika Kurowska (169, PZT) i Sylwia Lux (186, PZT) obie KS Budowlani Olsztyn 6:4 i 6:2.
W grze singlowej gdańszczanka Emilia Amerski (na zdjęciu z prawej) ostatecznie zajęła 5 miejsce, przegrywając ważny mecz w swojej grupie A ze swoją późniejszą partnerką deblową Hanną Jankowską (78, Elbląg) 3:6 i 4:6, ale ii wygrywając 6:1 i 6:1 z Sylwią Lux (186, Budowlani Olsztyn).