niedziela, 17 czerwca 2018

Najlepsi młodociani tenisiści Patryk Stankiewicz i Martyn Pawelski

Mistrzowie Polski Młodzików w tenisie ziemnym, Gdańsk 2018. Na zdjęciu od lewej wicemistrz kraju Martyn Pawelski (KS Mostostal Zabrze), przegrał w finale ze zdobywcą tegorocznego tytułu mistrza kraju Patrykiem Stankiewiczem (Klub Olsztyn Sport) 0:6 i 1:6.
Łatwiej było serwować wyższemu wzrostem Martynowi Pawelskiemu (KS Mostostal Zabrze).
Efektownie returnował Patryk Stankiewicz (Klub Olsztyn Sport).
Pierwszego seta do zera wygrał Patryk Stankiewicz (Klub Olsztyn Sport). Drugi set też zaczął od zwycięskiego gema. Prowadził w drugim secie nawet już 5:0, ale tylko jednego gema „urwał” Pawelski.
Martyn Pawelski (KS Mostostal Zabrze) przy wyższym wzroście powinien mieć więcej asów serwisowych. Jednak tego dnia – jak twierdził - z powodu bólów pleców nie był w stanie tego uczynić. Nie potrzebnie wdawał się w rozmowy z kibicami i z jednym z rodziców.
Patryk Stankiewicz (Klub Olsztyn Sport) był szybszy od przeciwnika podczas meczu finałowego. Nie tylko w mojej ocenie zbyt głośno jednak się motywował, tym samym deprymując przeciwnika.
Ostrzeżenie od sędziego prowadzącego spotkanie finałowe otrzymał jednak rodzić Martyna Pawelskiego (KS Mostostal Zabrze), który zbyt głośno zwracał krytyczne uwagi wobec swego syna. Podobało mi się to, że przez cały czas trwania turnieju w dniach 11-17 czerwca 2018, na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej przy ul. Kazimierza Górskiego, na terenie AWFiS, na stu lecie odzyskania przez Polskę niepodległości powiewała biało-czerwona flaga.
Pawelski kilka razy wykonał w miarę markowany skrót piłki.
Obaj młodociani tenisiści podczas meczu kilka razy spotkali się przy siatce głównie po skrótach Martyna Pawelskiego, z których w większości zwycięsko wychodził bardzo szybki tego upalnego dnia na korcie Patryk Stankiewicz (Klub Olsztyn Sport).
W miarę celnie i silnie serwował nieco niższy wzrostem Patryk Stankiewicz, grający w niebieskim stroju.
Mecz finałowy chłopców dość szybko się zakończył wynikiem 6:0 i 6:1 dla zwycięskiego Patryka Stankiewicza (Klub Olsztyn Sport), bo praktycznie nie było choćby wyrównanej walki.
Puchar za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzcy Tenisowych Mistrzostw Polski Młodzików wręczył rektor AWFiS Gdańsk prof. Waldemar Moska.
Gratulacje tegorocznemu mistrzowi Polski w kategorii młodzików złożyła 34-letnia Klaudia Jans-Ignacik z domu Jans – polska tenisistka, specjalizująca się w rozgrywkach deblowych; finalistka French Open 2012 w grze mieszanej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji. Tenisistka praworęczna z oburęcznym bekhendem, która wychowała się właśnie na kortach AWFiS Gdańsk. Niedawno urodziła dwojaczki, parkę. Gratulacje!
Gratulacje dla zwycięzcy młodzieżowych mistrzostw od znakomitego trenera i znawcy tenisa Henryka Dondajewskiego.
Gratulacje wicemistrzowi Polski w kategorii młodzików Martynowi Pawelskiemu (KS Mostostal Zabrze), tj. do lat 14, złożył Adam Maksim w imieniu władz miasta Gdańska, które miało patronat nad tymi mistrzostwami. Łącznie wzięło w nich udział 128 chłopców i dziewcząt.