wtorek, 6 września 2016

4. MIĘDZYNARODOWY PLENER RZEŹBY Z DREWNA

MIGRANCI. SWOI? OBCY?

Czwarty Międzynarodowy Plener Rzeźby z Drewna z udziałem dziesięciu artystów z Francji, Polski, Niemiec i Norwegii trwa od 29 sierpnia 2016 na gdańskiej Zaspie, na terenach zielonych przy ul. Czarny Dwór. 
Prezentacja rzeźb nastąpi w sobotę, 10 września 2016 i będzie połączona z otwartymi warsztatami rzeźbiarskimi.

Przejeżdżający obok kierowcy mają nie lada widowisko...

Dzień za dniem olbrzymie kłody dębu, buku i modrzewia przechodzą niezwykłą przemianę, a wszystko to za sprawą umiejętności rzeźbiarzy, którzy z lekkością operują piłami spalinowymi i stolarskimi dłutami.

Migracje, poczucie swojskości i obcości, tolerancja, ksenofobia - to tylko niektóre pojęcia kojarzące się z ruchami migracyjnymi we współczesnym świecie. Artyści rzeźbiarze mierzą się z tematyką migracji i podjęli próbę interpretacji tych zjawisk.

Warto codziennie obserwować postępy w procesie twórczym. Wejście na teren pleneru: od strony ul. Czarny Dwór, 150 m od skrzyżowania Czarny Dwór/Jana Pawła II w stronę stadionu, GPS: 54°24'21.8"N 18°37'01.4"E)

Prace trwać będą do 9 września 2016, codziennie (poza niedzielą), w godz. 10-17.
Uczestnicy pleneru:
Christoph Both-Asmus, Niemcy
Beata Czapska, Francja
Katarzyna Grządziela-Fankidejska, Polska
Bente Kluge, Norwegia
Stanisław Kośmiński, Polska
Krzysztof Mazur, Polska
Paweł Otwinowski, Polska
Jarosław Pajek, Polska
Marcin Plichta, Polska
Grzegorz Witek, Polska
Organizatorem pleneru rzeźby jest Fundacja Wspólnota Gdańska, a współorganizatorem Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Partnerzy: Nadleśnictwo Gdańsk i Hotel Dal. Sponsor: Aste sp. z o.o. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz