piątek, 9 września 2016

Zjazd weteranów sportu

Rozpoczął się 9 września 2016 (piątek) dwudniowy I Zjazd Absolwentów Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Gdańsku, rocznik 1969-1972. Już dzień wcześniej kilku członków komitetu organizacyjnego, jak Jerzy Brzyski i Jacek Miecznikowski, poczyniło stosowne przygotowania, aby każdy z uczestników ponownie poczuł się dobrze w murach swojej Alma Mater. 
Każda z osób, które się zgłosiły i przyjeżdżają na zjazd, otrzymuje identyfikator i siatkę z upominkami, m.in. po okolicznościowym kubku i po cztery różne kosmetyki do pielęgnacji ciała, marki Ziaja Ltd Zakładu Produkcji Leków Sp. z o.o. Gdańsk, przeznaczone oddzielne dla kobiet i mężczyzn.


W holu przed wejściem do uczelnianej auli jest prezentowanych na wystawie 21 dużych zdjęć, wybranych z ponad 200 dostarczonych przez niektórych uczestników zjazdu. Zdjęcia są dużego formatu i podczas sobotniego balu zostaną wystawione na licytację. Przeprowadzi ją znany komentator telewizyjny Dariusz Szpakowski, który też jest uwieczniony na kilku zdjęciach. A to z tego względu, gdyż będąc mieszkańcem Warszawy, jako studia sportowe wybrał Gdańsk i był studentem tegoż pamiętnego rocznika. Pierwszego rocznika przekształconej w 1969 roku ze Studium Nauczycielskiego WF w uczelnię WSWF Gdańsk.


Tak oglądając zdjęcia na wystawie doliczyliśmy się, że Jacek Miecznikowski jest uwieczniony rekordowo, bo aż na sześciu spośród 21 fotografii. Już podczas studiów bliżej zapoznał się z uroczą Barbarą (na powyższym zdjęciu trzyma ją w ramionach), z nią się ożenił, ma z nią kilkoro dzieci i nadal żyją wspólnie w harmonii na Kociewiu. I tego im gratulujemy!


Jacek ze swoją grupą naukową był we Wrocławiu na sympozjum, co poświadcza powyższe zdjęcie. Wraz z nimi był Darek Szpakowski, który też miał inklinacje naukowe. Ale on został spikerem telewizyjnym, a Jacek trenerem koszykówki i nadal pracuje w tym zawodzie, prowadząc zespół juniorski na Politechnice Gdańskiej.

Jacek Miecznikowski (na powyższym zdjęciu drugi z prawej, stojący obok Darka Szpakowskiego) z uwagi na wysoki wzrost będzie stał na bramce podczas sobotniego (10 września) meczu piłki nożnej (2x25 minut) na dużym boisku od rugby. Zagrają w południe pomiędzy sobą zespoły 11-osobowe, też z udziałem absolwentek. Zmierzą się absolwenci Wydziału Nauczania Początkowego kontra Biologia. Erka na czas trwania meczu około południa ponoć została zamówiona.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz