poniedziałek, 5 września 2016

Fujifilm zaserwował sushi


Sushi poczęstowano gości uczestniczących 5 września 2016 w konferencji prasowej dotyczącej utworzenia od 1 września 2016 roku nowego centrum biznesowego, które zaczęło wykonywać procesy operacyjne dla FUJIFILM w Europie, głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich. Nowy oddział FUJIFILM Europe Business Service (FEBS) mieści się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku.


Do konsumpcji sushi przygotowano drewniane cienkie pałeczki.


Na leżących obok serwetkach była nawet umieszczona instrukcja, jak te pałeczki należy używać przy konsumpcji sushi.


Uczestniczący w konferencji prasowej marszałek pomorski Ryszard Świlski i wiceprezydent Gdańska ds. polityki gospodarczej Andrzej Bojanowski (pierwszy z prawej), przekonywali japońskich gospodarzy, że zapewnią im dobre warunki współpracy na Pomorzu i że z pewnością poradzą sobie z cienkimi pałeczkami przy konsumpcji sushi. Z tym drugim było niespecjalnie, bo na początek obaj panowie użyli małych widelczyków. A jak próbowali konsumować przy użyciu drewnianych pałeczek, to kciuk ręki dla podtrzymania małych porcji przydawał się znakomicie.


Właściciel kompleksu biurowego Olivia Business Centre w Gdańsku - Maciej Grabski nawet nie próbował sushi, bo przy nawale pracy nawet nie miał na to czasu.


Maciej Grabski wpadł tylko na chwilę i zajął się tłumaczeniem japońskim gościom z firmy Fujifilm, w jakim tempie powstaje jego biznesowe imperium i jak wysoki, bo aż na 33 piętra, będzie wznoszony tuż obok kolejny biurowy wieżowiec.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz