wtorek, 20 września 2016

Nowi lokatorzy zamieszkali w Letnicy

Osiemnaście rodzin odebrało klucze do swoich mieszkań przy ul. Suchej 10 w Letnicy. Budynek zrealizowała miejska spółka budowlana Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

- Letnica ma wielki potencjał. Tu może powstać nawet pięć tysięcy mieszkań. Dzielnica jest pięknie położona, świetnie skomunikowana - nic tylko tu zamieszkać. To obecnie jedna z nowszych dzielnic Gdańska, przeszła rewitalizację i jest zupełnie innym miejscem niż przed 2012 rokiem – mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który wraz z nowymi lokatorami oglądał w poniedziałek 19 września 2016 mieszkania przy ulicy Suchej.
W nowym budynku GTBS, pod którego teren spory sądowe trwały aż 5 lat, znajduje się 18 mieszkań wykończonych „pod klucz”. Są to lokale dwu- i trzypokojowe z aneksami kuchennymi. Średni metraż mieszkania to 50 m kw. Budynek nie jest podpiwniczony, więc w każdym mieszkaniu znajduje się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
Koszt realizacji inwestycji to 3,05 mln zł, z czego 1,27 mln zł to wkład Gminy Miasta Gdańska. Pozostałą kwotę pokrywa kredyt KMF oraz partycypacje lokatorów.

Symbolicznego przecięcia wstęgi przy wejściu do nowego budynku dokonał Paweł Adamowicz w asyście mieszkanki Anny Hęcy wraz z jej dwójką dzieci Kingą i Oskarem.
Klucze do swego nowego mieszkania nr 6 w klatce A na drugim piętrze odebrało małżeństwo Hęcy. Mają oni ogrzewane gazem trzypokojowe mieszkanie o łącznej powierzchni 53 m kw, za które musieli zapłacić 67 tys. zł i kucję w wysokości 7,5 tys. zł.
- Mieszkamy tu od kilku dni. Właśnie wyposażamy nasze mieszkanie. Tu jest spokój cisza, łatwo wszędzie dojechać. Blisko praca, przedszkole - wszystko blisko. Mamy 53 metrów kwadratowych, trzy ładne pokoje to jest spełnienie naszych marzeń – mówi Beata Wyskok jedna z lokatorek, która w mieszkaniu przy ul. Suchej zamieszkała wraz z mężem Krzysztofem i synem Nikodemem.
Poświęcenia nowego obiektu jak i jego mieszkańców dokonał ks. Zbigniew Drzała, długoletni wikariusz, a obecnie proboszcz parafii św. Joachima i Anny w Gdańsku Letnicy.

Proboszcz parafii w Gdańsku Letnicy, dla zachowania dobrosąsiedztwa, nowym mieszkańcom wręczył obrazki z wizerunkiem oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego.
Budynek przy Suchej 10, to nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja GTBS na terenie Letnicy. Warto przypomnieć, że w 2012 roku spółka wybudowała budynki przy ul. Niecałej (8 i 16 mieszkań) i przy ul. Michny (16 i 11 mieszkań).
W najbliższym czasie GTBS planuje budowę kolejnych budynków przy ul. Michny (8 mieszkań) i Niecałej (13 mieszkań).

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz