poniedziałek, 5 września 2016

FUJIFILM w Gdańsku zatrudni stu pracowników

Japońska firma Fujifilm utworzyła w Gdańsku swój nowy oddział, będący pierwszym w Europie centrum usług wspólnych. Od 1 września 2016 roku nowe centrum zaczęło wykonywać procesy operacyjne dla FUJIFILM w Europie, głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.
Gdańsk wybrano spośród 77 oferowanych innych miast europejskich, bo ma najlepsze wskaźniki porównawcze, powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor zarządzający Hideru Sato. 
Na początku zostanie zatrudnionych 30 osób, a docelowo 100 z wymaganą biegłą znajomością języka angielskiego i innych, jak niemiecki czy hiszpański lub francuski.
Nowy oddział Fujifilm w Europie mieści się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku.
Fujifilm to globalny lider nowych technologii. Firma założona w 1934 roku stworzyła szereg zaawansowanych technologii na polu obrazowania fotograficznego, które obecnie stosuje dla celów profilaktyki, diagnostyki i leczenia w branży medycznej i badaniach naukowych. Spółki wchodzące w skład Fujifilm prowadzą działalność w ponad 45 krajach w Europie i zatrudniają około 4500 pracowników w obszarach badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży oraz usług.
Na terenie Europy obsługują branżę m.in.: medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych. FUJIFILM Europe z siedzibą w Düsseldorfie pełni rolę strategicznej siedziby głównej regionu i wspiera firmy należące do grupy w Europie, przygotowując strategie marketingowe i korporacyjne.
Informacja o otwarciu centrum usług firmy Fujifilm, to kolejna bardzo dobra wiadomość dla Gdańska i dla naszego rynku pracy. To potwierdzenie, że skoro zostaliśmy wybrani spośród 77 oferowanych miast europejskich, jesteśmy atrakcyjni jako miejsce rozwoju biznesu dla globalnych firm, które szukają wykwalifikowanych pracowników, potrafiących pracować dla wymagających pracodawców w międzynarodowej kulturze pracy.”- powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca Prezydenta miasta Gdańska ds. polityki gospodarczej (na powyższym zdjęciu pierwszy z prawej).
Michał Wojciechowski, dyrektor firmy na Polskę powiedział, że w najbliższych miesiącach FUJIFILM Europe Business Service (FEBS) w Gdańsku będzie poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów: finansowo - księgowych, zasobów ludzkich, zakupów oraz obsługi klienta. Wszyscy kandydaci powinni posługiwać się językiem angielskim, jednak dla niektórych rekrutacji dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich. FEBS jest firmą przyjazną praktykom i stażom studenckim oraz mniej doświadczonym osobom, które chciałyby rozwijać swoje umiejętności zawodowe w środowisku międzynarodowym.
Firma Fujifilm to znana marka i znaczący gracz w branży nowych technologii, dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na pierwsze w Europie centrum usług wspólnych niewątpliwie wskazuje na potencjał oraz atrakcyjność Pomorza dla projektów poszukujących pracowników o tak wysokich kwalifikacjach” – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego (na powyższym zdjęciu).
Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).
Sektor usług wspólnych w Trójmieście, to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się pod tym kątem rynków w Polsce. Funkcjonuje tu ponad 100 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają już ponad 20 000 pracowników. Zdecydowana większość tych centrów specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych.
Zdecydowaliśmy się na Gdańsk, ponieważ utworzono tu bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu. Nowe centrum operacyjne wzmocni nasze ogólne wyniki w Europie i będzie wspierać nasz dalszy rozwój” – powiedział Go Miyazaki, dyrektor zarządzający FUJIFILM Europe, następnie pozując do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz