czwartek, 22 września 2016

Puchar Bałtyku Nordic Walking

Tradycyjnie okres powakacyjny to czas dla fanów marszów z kijkami, którzy mogą złapać za sprzęt i wystartować w kolejnej edycji imprezy Nordic Walking Gdańsk. Jej organizatorem jest MOSiR w Gdańsku. Zawody odbędą się w dniu 25 września 2016 r. (niedziela) i będą punktowane w ramach cyklu Pucharu Bałtyku.
Uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami do wyboru. Będzie można wystartować na 5 lub 10 kilometrów, w zależności od formy czy umiejętności. Start i meta zlokalizowane będą w pobliżu sanktuarium w Matemblewie, a trasa wytyczona zostanie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Na krótszym dystansie obowiązuje aż dziewięć kategorii wiekowych – od dziecięcej do ponad 70 lat, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Na trasie 10-kilometrowej rywalizacja będzie się toczyła w czterech grupach wiekowych – od 16 lat do ponad 60. Ponadto prowadzona będzie klasyfikacja ogólna – open. Zapisy do zawodów prowadzone są drogą elektroniczną, na stronie:
  • https://elektronicznezapisy.pl/event/244.html
Istnieje również możliwość zapisania się bezpośrednio przed startem, w biurze zawodów. Dla osób nieposiadających własnego sprzętu, przewidziana jest wypożyczalnia kijków za kaucją w wysokości 50 zł.
Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe, odlewane medale oraz puchary dla najlepszych w poszczególnych kategoriach.
PROGRAM MINUTOWY
  • 09:00 – 10:30 Rejestracja uczestników
  • 10:45 – Otwarcie Imprezy, rozgrzewka
  • 11:00 – Start na dystansie 10 km
  • 11:05 – Start na dystansie 5 km
  • 13:00 – Dekoracja zwycięzców i zakończenie
Zawodnicy proszeni są o ustawienie się na starcie 15 minut przed startem konkurencji.
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
Aktywuj się w nordic walking!
Jedną z wielu pozycji programu "Aktywuj się!" są zajęcia nordic walking. MOSiR kieruje je do wszystkich, którzy dostrzegają korzyści prozdrowotne płynące z marszów z kijkami oraz do tych, którzy w ten sposób chcą poprawić swoją kondycję.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18 w Parku Reagana - wejście D (od ul. Dąbrowszczaków). Poprowadzi je instruktor NW, Leszek Walczak. Udział w nich jest bezpłatny. Nie prowadzi się zapisów, wystarczy przyjść i po prostu ćwiczyć razem z nami!

Zdjęcia: MOSiR Gdańsk i Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz