sobota, 8 września 2018

23. Mistrzostwa Świata LA Masters w Maladze

Trzecie miejsce na dystansie 300 metrów przez plotki w kategorii wiekowej 70 plus, zdobył Ryszard Lech, absolwent pierwszego rocznika z 1969 roku AWFiS Gdańsk (na zdjęciu z prawej). Czyli kolega z mojego rocznika studiów odebrał brązowy medal  podczas rozgrywanych w hiszpańskiej Maladze 23. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Masters. Moje gratulacje!  Dwa pierwsze miejsca w tej konkurencji i taj kategorii wiekowej zdobyli dwaj Japończycy. Sportowa rywalizacja ruszyła we wtorkowe przedpołudnie. W Maladze o medale walczy aż 111 reprezentantów Masters z Polski. W Hiszpanii podczas tych mistrzostw świata o jak najwyższą frekwencję na halowych mistrzostwach świata w Toruniu 24-30. marzec 2019 zabiega toruńskie stoisko promocyjne.
Ryszard Lech, zajął 9 miejsce na 100 m, ale po sobotniej przerwie w mistrzostwach, w niedzielę biegnie półfinał na 200 m. Według niego, będzie to bardzo szybki bieg, gdyż Japończycy mogą wykręcić rekord świata w tej kategorii wiekowej, obecny wynosi 26.7 sekund. Absolwent AWFiS Gdańsk, obecnie reprezentujący barwy Kanady, bo tam na stałe mieszka w Toronto, ma jeszcze szanse na „pudło” na dystansie 80 m przez plotki rozgrywane w dniach 14-15 wrzesień.