niedziela, 14 października 2018

Cztery duże pizze za wygranie turnieju „Do przerwy 0:1”

Drużyna KP Zaspa (czerwone stroje) zwyciężyła w Roczniku 2006/2009 podczas jesiennej edycji - rozgrywanego od 15 lat - turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Dla tego rocznika został on rozegrany 13 października 2018 na szkolnym boisku przy ul. Meissnera na gdańskim osiedlu Zaspa Rozstaje. KP Rozstaje zagrał w składzie: Gaweł Jabłoński, Sebastian Hoffmann, Nikodem Jurko, Denis Styrzyński. Daniel Wieteski, Victor Wiśniewski. Trener Mariusz Mazur.

KP Zaspa rozegrał w swojej grupie wiekowej cztery mecze, a tym najtrudniejszym – w mojej ocenie - był mecz pierwszy z drużyną Jantar 3 z Przymorza.
Mecz KP Zaspa z drużyną Jantar 3 z Przymorza zaczął się od utraty bramki, gdyż zawiodła obrona.
Czerwone koszulki przystąpiły do natarcia i w miarę szybko strzeliły gola, doprowadzając do remisu 1:1.
Piłkarze Jantara 3 z Przymorza udanie wyprowadzali groźne kontrataki.
Kolejny z takich kontrataków zakończył się zdobyciem kolejnego gola przez piłkarzy z Przymorza. Bramkarz drużyny z Zaspy Denis Styrzyński interweniując zbyt daleko wyszedł na swoje przedpole i został przelobowany przez piłkę.
Większość gry u obu zespołów była prowadzona w środku boiska. Kapitan zespołu KP Zaspa Gaweł Jabłoński wzmocnił obronę i nakłonił napastnika Sebastiana Hofpmanna do przeprowadzania częstszych kontrataków..
Bramkarz drużyny z KP Zaspy Denis Styrzyński nauczony smutnym doświadczeniem już nie bawił się na przedpolu, lecz daleko wybijał piłkę na połowę przeciwników. Raz nawet tak daleko kopnął, że omal nie zdobył gola, bo piłka potoczyła się tuż obok słupka przeciwnika. Ten mecz na szczęście zakończył się wygraną KP Zaspa 3:2. Ten wynik drużynę z mojego osiedla wyraźnie uskrzydlił!
Kolejne mecze KP Zaspa wygrał stosunkiem goli: 5:1, 7:1 i w meczu decydującym o miejscu na „pudle” 1:0. Na taką okoliczność należało zrobić kolejne wspólne zdjęcie.
Zwycięskiej drużynie w kategorii wiekowej rocznik 2006/2009 gratulacje i medale oraz puchar wręczył główny organizator turnieju „Do przerwy 0:1” Andrzej Kowalczys, radny Gdańska.
Tak bardzo się cieszyła zwycięska drużyna KP Zaspa rocznik 2006/2009, która wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając w sumie 16 goli, a ich bramkarz Denis Styrzyński wpuścił tylko 4 gole.
Trener zespołu KP Zaspa Mariusz Mazur za wygranie już kolejnego trzeciego turnieju piłkarskiego w tym roku, zaprosił swoich wychowanków na wspólny poczęstunek do pizzerii.
Ja również zostałem zaproszony do pobliskiej pizzerii Krokodyl i solidną porcją z salami zostałem poczęstowany przez bramkarza Denisa Styrzyńskiego. Smakowała mi wybornie!