środa, 5 kwietnia 2017

FREE TIME FESTIWAL Gdańsk 2017 (cz.2)

To multidyscyplinarny bank pomysłów o tym, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny i dokąd wyjechać na wakacje. Impreza dzięki słonecznej pogodzie w weekend 1-2 kwietnia zakończyła się wielkim sukcesem, zarówno pod względem liczby wystawców jak i osób zwiedzających.
Kajak Expo to wyjątkowe wydarzenie w branży, doroczne spotkanie pasjonatów kajakarstwa oraz platforma spotkań biznesowych. Swoją ofertę podczas wydarzenia zaprezentują: importerzy i dystrybutorzy sprzętu, wypożyczalnie sprzętu wodnego, producenci, a także przedstawiciele organizacji zajmujących się upowszechnianiem kajakarstwa.
Odbyły się m.in. pokazy ratownictwa z udziałem psa ratowniczego, kajaka morskiego, deski ratowniczej, bojki SP, pasów ratowniczych, rzutek i kół.
Nauka wodnego ratownictwa przykuwała dużą uwagę wielu osób zwiedzających tereny targów.
Małe dzieci ubrane dla bezpieczeństwa w kapoki mogły też powiosłować zasiadając w skorupie małego jachtu.
Festiwal to również prezentacja i promocja różnorodnych pomysłów i ofert spędzania czasu wolnego, w tym udział w walkach rycerskich na Zamku Krzyżackim w Malborku.
Pobyt na dziedzińcu zamkowym to również nauka strugania drewna, co okazało się nie tak prosta do wykonania czynnością.
Dużo miejsca, wraz ze sceną i widownią, zajmowało stoisko Lasów Państwowych, gdzie odbywało się wiele fachowych prelekcji i konkursów z losowanymi nagrodami w postaci weekendowych pobytów w pomorskich leśniczówkach.
Obok leśników na oddzielnym stoisku można było samemu wybudować drewniany karmnik dla ptaków.
Festiwal to także możliwość bezpośredniego udziału i aktywności odwiedzających w wielu atrakcjach z mnóstwem nagród. Jedną z takich propozycji była możliwość podciągania się na drążku, w czym brylowali młodzi mężczyźni.
Festiwalowi towarzyszyły również Debiuty i Mistrzostwa polski FIT-KID & FITNESS AEROBIC, co oznaczało ponad 100 występów każdego dnia z udziałem najlepszych zawodników z całej Polski. Zawody odbywały się w kategoriach: FIT-KID (taneczny układ fitness z elementami show) i FITNESS AEROBIC (występy akrobatycznych duetów i roztańczonych mini-formacji).
Rodzice młodych zawodników i zawodniczek byli dumni z tego, że ich pociechy startują w mistrzostwach będącymi eliminacjami do Mistrzostw Europy 2017 w Niemczech.
Organizatorem imprezy była Akademia Fitness Sportowego oraz Aleksandra Kobielak - Mistrzyni Świata Fitness, prezes Federacji WFF Poland (World Fitness Federation).
Podczas przerw w mistrzowskich zawodach młode zawodniczki miały możliwość na stoisku obok wykazania się w innych artystycznych uzdolnieniach... malowania garnków.
Udział w sportowej imprezie udowadniającej dbanie o swój rozwój fizyczny, to także nauka higieny osobistej poprzez naukę prawidłowego mycia zębów.
Wypełnione imprezami wszystkie hale wystawiennicze AMBEREXPO A, B, C o powierzchni 12 tys. m. kw, promocja zdrowego, aktywnego oraz nowoczesnego stylu życia, wydarzenie w nowej, atrakcyjnej formule Festiwalu, to znacznie większy zasięg i gwarancja większej ilości osób na imprezie.
Walory turystyczne i rekreacyjne oprócz pomorskiego zaprezentowały też inne miejsca Polski, jak Dolny Śląsk, kujawsko-pomorskie, lubelskie.
Na wieli stoiskach do pobrania oferowanych było wiele turystycznych folderów.
Prezentowały się także regiony z naszych krajów sąsiednich, jak Okręg Środkowej Frankonii (Niemcy) czy Okręg Lwowski (Ukraina).
Nie zabrakło stoiska słynącej z zamków i pałaców Szwecji.
Z interesującą ofertą kupna działki pod budowę domku prezentowała się skandynawska Finlandia.
Na gdański festiwal drugiego dnia w niedzielę trafili też kibice gdańskiej Lechii, gdyż tego dnia po południu obok na stadionie Energa w ekstraklasie piłki nożnej graliśmy z Zagłębiem Lubin, wygrywając 1:0.
Organizatorzy pomyśleli również o szachistach, dla których zorganizowano targowy turniej.
Podczas FREE TIME FESTIWAL odbywały się Ogrodowe Kreacje – projekt skierowany do wielbicieli zieleni, kwiatów i odpoczynku w ogrodzie. Przestrzeń ekspozycyjna podzielona została na kilka stref tematycznych Ogród Inspiracji, Techniki, Designu oraz Muzyki. Odbyły się spotkania z architektami krajobrazu, projektantami i wyspecjalizowanymi edukatorami. Organizator wydarzenia Instytut Produktów Regionalnych, przygotował także ciekawy konkurs z nagrodami pt. „Posegregowanie”. Jego celem było propagowanie odpowiedniej segregacji odpadów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz