czwartek, 27 kwietnia 2017

Rok Rzeki Wisły - Otwarcie Twierdzy Wisłoujście

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otwiera ponownie Twierdzę Wisłoujście. W związku z obchodem „Roku Rzeki Wisły” w dniach 29.04-03.05.2017 r. na gości będą czekać liczne atrakcje, pokazy oraz zajęcia.

Nie zabraknie także strefy relaksu: ogniska, na które należy przybyć z własnym prowiantem oraz kuchni polowej.

W tych dniach chętni mogą przybyć do Twierdzy również… kajakiem. Oprócz tych atrakcji – tradycyjnie – będzie można zwiedzić fortyfikację wraz z przewodnikami.

Rodzice z dziećmi będą mogli spróbować swych sił w ciesielstwie montując bloczki okrętowe wraz z Fundacją Szerokie Wody, następnie pod okiem specjalisty, wykonać czółno jednopienne. Na dziedzińcu Twierdzy przy pomocy tradycyjnych narzędzi wszyscy chętni uczestnicy będą skręcać możliwie najdłuższą linę okrętową.

Na 1 maja (poniedziałek) przewidziano wizytację grup rekonstruktorów z XVII-XVIII wieku wraz z pokazami broni i musztrą paradną.
Po raz pierwszy będzie można zwiedzić Twierdzę od strony wody. Dzięki ofercie „Gdańsk z Kajaka” będzie można wypożyczyć kajak w centrum Gdańska, a w jego cenie znajdzie się również bilet wstępu do Twierdzy. Trasa kajakowa przebiegać będzie na odcinku Motława-Martwa, Wisła-Twierdza Wisłoujście.
Za zgodą Kapitanatu Portu Gdańsk przepłyniemy przez tereny portowe niedostępne na co dzień dla kajakarzy. Trasa to ok 7 km, szacowany czas płynięcia to ok 1,5 - 2 godziny.
Przebieg trasy - start z przystani na Kamiennej Grobli 2 (zdjęcie powyżej), przepływamy przez centrum Gdańska, wypływamy na Martą Wisłę, przepłynięcie Kanałem Kaszubskim do Twierdzy Wisłoujście, zwiedzenie Twierdzy z przewodnikiem (ok 1 godzina), czas wolny (ok 1 godzina) z możliwością skorzystania z atrakcji i posiłku na terenie twierdzy, powrót busem około godziny 16. na przystań kajakową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz