niedziela, 2 kwietnia 2017

Wybrano to samo zdjęcie z Ekwadoru wzdłuż i wszerz

Wystawa fotograficzna i wieczór autorski Janusza Marka Nowaka połączony z promocją jego książki „Ekwador wzdłuż i wszerz”, zgromadziły sporo gości 30 marca 2017 r. (czwartek) w Czytelni Popularnonaukowej na drugim piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie Gdańskim.
Autor książki Janusz Marek Nowak, mieszkaniec miejscowości Kolincz, podczas spotkania w towarzystwie dyrektora biblioteki Radosława Spychalskiego, przez ponad dwie godziny non-stop opowiadał o przebiegu półtoramiesięcznej wyprawy, która odbyła się na przełomie lutego i marca 2016 roku.
Przybyli goście, dla których trzeba było dwukrotnie dostawiać krzesła, bo wyjątkowo dopisała frekwencja, dowiedzieli się o różnych ciekawostkach dotyczących poszczególnych etapów 6-tygodniowej wyprawy. Podczas opowieści, w tle na dużym ekranie projektora można było podziwiać zdjęcia autorstwa Włodzimierza Amerskiego, dokumentujące całą wyprawę.
Spotkanie promujące książkę było połączone z wernisażem wystawy 41 malowniczych zdjęć z wyprawy, ukazujących życie ludzi w Ekwadorze, bogactwo przyrody oraz różnorodność krajobrazu. Każdy z uczestników autorskiego wieczoru mógł zagłosować na najładniejsze zdjęcie według własnego uznania. Najwięcej głosów, podobnie jak miesiąc wcześniej podczas pierwszej promocji książki, uzyskało to samo zdjęcie autorstwa Janusza Marka Nowaka. Wśród osób głosujących na to zdjęcie, wolontariuszka Kamila z Zespołu Szkół Technicznych w Owidzu wylosowała czekoladową nagrodę o nazwie Ekwador.
Nagroda przypadła ekolożce Marii Daszkiewicz, która jak mi powiedziała, trzy lata temu odbyła również odległą wycieczkę do Boliwii i Peru. W jej najbliższych planach jest wycieczka na równie odległą Alaskę.
Na koniec autorskiego spotkania, autor Janusz Marek Nowak wpisywał dedykacje i autografy nabywcom jego książki pt. Ekwador wzdłuż i wszerz, w tym wieloletniemu nauczycielowi WF Stanisławowi Aszykowi, wicedyrektorowi Technikum Ekonomicznego w Starogardzie Gdańskim.
Wśród nabywców książki i autografu autora byli też były lekkoatleta Czesław Brzeziński i Wiesław Baska z Urzędu Miasta.
Gratulacje za udany wieczór autorski Januszowi Nowakowi złożyli szwagier Mirosław Derecki i znajoma Hanna Wnuk-Zaremba.
Kolejne spotkanie autorskie Janusza Marka Nowaka odbędzie się 4 kwietnia (wtorek) o godz. 16 w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie koło Skarszew.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz