poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Koncerty Roya Einara Drenga z zespołem

1. W sali NOT ul. Rajska w piątek 28.04 o godz, 12-tej, tj. w południe.
2. Topos Cafe w Sopocie też zaprasza na koncert norweskiego muzyka Roy'a Einara Drenga, który wystąpi w towarzystwie zespołu R.E.Dreng & Friends. Koncert planowany jest na piątek 28 kwietnia, na godzinę 19:00.
3. Kolejny koncert odbędzie się dnia 30.04.2017 r. /niedziela/ o godz. 18-tej w Sali Koncertowej Urzędu Gminu Kolbudy przy ul. Staromłyńskiej 1.
W repertuarze utwory z ostatniej płyty „Midle of the night” oraz nowe nagrania.
Jak informuje menadżer Ewa Liguz Borowiec, wszystkie koncerty norweskiego artysty w Polsce, w kwietniu 2017 roku, zostały objęte Patronatem Honorowym przez Konsulat Honorowy Norwegii w Gdyni.
Artysta mieszka w Sandefjord. Swoje muzyczne życie rozpoczął od fascynacji utworami Boba Dylana. W swoim kraju jest bardzo znany jako wykonawca kompozycji amerykańskiego noblisty i zyskał przydomek "Norweski Bob Dylan".  
Roy Einar Dreng do Polski przyjechał po raz czwarty. Występował w gdańskich pubach, jak również na scenach Ośrodków Kultury w Cieplewie i Kolbudach, gdzie zyskał bardzo duży aplauz i został zaproszony na kolejne koncerty. Piękny, klimatyczny koncert z gościnnym występem aktorki i piosenkarki Agnieszki Babicz- Stasierowskiej odbył się w audytorium Kościoła Chrystusowego w Sopocie. W wieczorze literacko-muzycznym poświęconym twórczości Boba Dylana zaśpiewał jego utwory, które w przekładzie na język polski recytował aktor Ryszard Jaśniewicz.
Artysta jest zafascynowany Polską i polskością. Nawiązał tutaj wiele przyjaźni i z radością wrócił w nasze gościnne progi. Na Pomorzu koncertował w dniach od 3-go do 8-go kwietnia 2017 r., na scenach Gminnych Ośrodków Kultury w Cieplewie, Nowym Dworze Gdańskim, Nowym Stawie. Podczas koncertów ma miejsce wernisaż obrazów polskiego malarza Wiesława Grzecha.
Tym razem norweski piosenkarz przyjechał ze swoim zespołem, ale w planach na przyszłość są również wspólne występy z polskimi muzykami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz