sobota, 29 kwietnia 2017

Gdańsk broni rowerowego tytułu!


Miasto Gdańsk broni pierwszego miejsca w „European Cycling Challenge”. W ubiegłorocznej edycji gdańska drużyna po raz drugi z rzędu odniosła wielkie zwycięstwo pokonując 52 miasta z całej Europy! W tym roku Gdańsk, poza najwyższym stopniem na podium, powalczy również o utrzymanie tytułu „Najbardziej Rowerowego Miasta”. Rywalizacja startuje 1 maja i potrwa przez cały miesiąc.
Kampania „European Cycling Challenge” została zainicjowana w Bolonii w 2012 roku. Uczestniczące w niej miasta reprezentowane są przez drużyny złożone z mieszkańców, które rywalizują między sobą pod względem liczby przejechanych kilometrów. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 46 tys. osób z 52 europejskich miast w tym ponad 3900 osób w gdańskiej drużynie. 
- W tym roku o zwycięstwo powalczymy w gronie kilkudziesięciu miast, m.in.: z Bazyleą, Budapesztem, Dublinem, Rzymem oraz Warszawą. Milion kilometrów... To byłoby niesamowite osiągnięcie i jest ono możliwe! Wierzę w to, że gdańszczanie znowu okażą się najlepsi – zapewnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska, odpowiadający za politykę rowerową miasta.
Kampania „European Cycling Challenge” trwa przez cały maj, a aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie cyclingchallenge.eu, wybrać gdańską drużynę, pobrać darmową aplikację na smartfon „Naviki”, a następnie rejestrować wszystkie jej pomocy wszystkie przejazdy rowerem w maju. Osoby, które nie posiadają smartfonu, mogą uczestniczyć w kampanii, rejestrując pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie.
Na gdańskich rowerzystów czekają liczne nagrody w tym: dla najlepszej „100-tki” oraz najbardziej rowerowych grup firmowych, uczelnianych i gimnazjalnych. Wśród uczestników zostaną rozlosowane dwa rowery oraz wartościowe akcesoria rowerowe! Każdy kto pokona 1000 km otrzyma pamiątkową koszulkę rowerową.
Do udziału w kampanii zapraszamy wszystkie gdańskie firmy w ramach akcji "Rowerem do pracy", którą Miasto Gdańsk organizuje już po raz czwarty. – Z przyjemnością angażujemy się w projekty rowerowe, w tym ECC, ponieważ konsekwentnie rozwijamy kulturę rowerową w ramach Olivia Business Centre. Budujemy infrastrukturę, podejmujemy inicjatywy motywujące, by jak najczęściej korzystać z 2 kółek - mówi Monika Bogdanowicz, menadżer komunikacji oraz relacji społecznych w OBC.
W akcji chętnie biorą udział instytucje publiczne, spółki samorządowe, a także, bardzo licznie, szkoły. – Sprawdziłem dziś liczbę zapisów z Gdańska. Wiem, że to dopiero początek rejestracji, ale z dumą stwierdzam, że moja placówka stanowi tam obecnie ogromną siłę, bo dobre 10 procent – podkreśla Grzegorz Reszka, koordynator ECC w Gimnazjum nr 48 na Jasieniu. Z kolei Dominik Makurat z Politechniki Gdańskiej, przy okazji inauguracji akcji, rzucił publiczne wyzwanie: Proponuję pojedynek gdańskich uczelni. Zobaczmy kto wykręci najwięcej kilometrów! Zróbmy wspólnie imponujący wynik.
Firmy oraz inne podmioty mogą rejestrować się do udziału w „European Cycling Challenge” jako grupy i konkurować między sobą w liczbie przejechanych kilometrów. W 2016 roku gdańska drużyna uzyskała 825 000 kilometrów. W tym, jak podkreślają organizatorzy, celem jest okrągły milion!
Masz pytanie dotyczące kampanii European Cycling Challenge 

lub chcesz zarejestrować grupę - skontaktuj się z nami: 

ecc@gdansk.gda.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz