czwartek, 24 listopada 2016

Gdańsk i Słupsk popierają ekspresówkę S6

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Prezydent Słupska Robert Biedroń podpisali memorandum w sprawie współpracy i wspólnych starań dotyczących budowy drogi ekspresowej S6. Prezydenci podpisali dokument 23 listopada 2016 o godz. 12.30 w Sali nr 3 w AmberEXPO, gdzie odbywa się dwudniowa konferencja Smart Metropolia.
Obaj prezydenci miast byli z tego faktu bardzo zadowoleni, a zwłaszcza prezydent Paweł Adamowicz, który wyznał, że ze Słupskiem łączą go wyjątkowe więzy, gdyż jego żona Magda pochodzi właśnie z tego miasta. Ba, z tego związku – czym się pochwalił - mają dwa owoce, w postaci dwóch córek.
Treść Memorandum w sprawie współpracy między Prezydentem Miasta Gdańska i Prezydentem Miasta Słupska. Dostrzegając strategiczne znaczenie wzajemnych powiązań i wspólnych interesów, świadomi znaczenia Miasta Słupska jako jednego z najważniejszych miast dla rozwoju gospodarczego północnej Polski,zdeterminowani do zwiększenia konkurencyjności Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz jego pozytywnego wpływu na rozwój północnej Polski i Regionu Morza Bałtyckiego – Deklarujemy:
1. Wolę zacieśniania relacji między Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot a Słupskiem, której fundamentem musi być lepsza wzajemna dostępność transportowa oraz sprawny system regionalnego transportu zbiorowego.
2.  Wspólny lobbing o jak najszybszą budowę drogi ekspresowej S6, która jest niezbędna zarówno dla dobrych relacji między Obszarem Metropolitalnym a Słupskiem, jak i dla dynamicznego i zrównoważonego rozwoju kraju,
3. Systematyczną wymianę doświadczeń i koordynację innowacyjnych działań w sferze kultury, edukacji, kształcenia zawodowego i przedsiębiorczości.
Prezydent Słupska Robert Biedroń powiedział dziennikarzom, że zamówił się na rozmowę w tej sprawie z premier rządu Beatą Szydło w Warszawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz