wtorek, 22 listopada 2016

Prezydent Gdańska zażenowany

Bukiet okazałych kwiatów otrzymał prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podczas dorocznego Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzono 22 listopada 2016 w Europejskim Centrum Solidarności.
Oprócz bukietu okazałych róż dla Prezydenta, były też uściski i pocałunki.
Po raz pierwszy widziałem z bliska, jak tą sytuacją był zaskoczony i speszony Prezydent Adamowicz. Przez chwilę nie mógł nawet wydobyć z siebie głosu. Po złapaniu głębszego oddechu powiedział tylko tyle: - Jestem tą sytuacją zażenowany... Pełna sala pracowników socjalnych przyjęła to oklaskami.
Wcześniej jednak podczas swego wystąpienia Paweł Adamowicz wyraził też m.in. swoje oburzenie, stwierdzając, że jako prezydent Miasta otrzymuje na bieżąco raporty z których wynika, że wszystkie dzieci są objęte dożywianiem. A tu raptem dowiaduje się, że w Gdyni właśnie na ten cel jest organizowana zbiórka pieniędzy. To on wreszcie nie wie, czy w tych raportach jest okłamywany, czy w Gdyni istotnie brakuje pieniędzy na dożywianie dzieci? Ale to z raportów nie wynika!
Dla równowagi, po tych wątpliwościach i zażenowaniu, bukiet okazałych kwiatów wręczono również Małgorzacie Niemkiewicz, niedawno nowo mianowanej dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz