czwartek, 24 listopada 2016

Terroryści na Stadionie Energa Gdańsk

Ładunek wybuchowy eksplodował na Stadionie Energa Gdańsk. Od ataku terrorystycznego ucierpiało 40 kibiców. Kilkoro było w stanie bardzo ciężkim. Karetki na sygnale odwoziły rannych do pobliskich szpitali.
Tymi wydarzeniami zaniepokoiło się również około tysiąca uczestników międzynarodowej konferencji Smart Metropolia, odbywającej się 23 listopada 2016 w obiektach Amber Expo, a znajdujących się w pobliżu stadionu. Jak się okazało, na szczęście były to tylko ćwiczenia służb ratowniczych, a ranni to pozoranci z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Ćwiczeń zostały zorganizowane przez spółkę Copernicus Podmiot Leczniczy. Do akcji ratowniczej przystąpiło aż dwanaście różnych służb, instytucji i firm prywatnych. Musiano sprawdzić, jak funkcjonuje komunikacja między służbami i czy systemy alarmowania i powiadamiania działają prawidłowo. Zweryfikowano, czy dwa szpitale im. Kopernika na Zaspie i św. Wojciecha na Nowych Ogrodach, są w stanie przyjąć jednorazowo większą ilość rannych. Przebieg ćwiczeń poddano wnikliwej ocenie. Czekamy na końcowy komunikat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz