poniedziałek, 21 listopada 2016

Mieszkańcy głosowali i na Zaspie jest nowe boisko!


Zwycięski projekt na budowę boiska wielofunkcyjnego w dzielnicy Zaspa - Rozstaje zdobył prawie 2500 głosów w Budżecie Obywatelskim 2016. Jego otwarcie odbyło się w poniedziałek 21 listopada o godz. 8:00 na terenie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 przy ul. Burzyńskiego 10 w Gdańsku. Uroczystość uświetnił doskonały występ młodych aktorów z klasy 3 A, którzy odśpiewanymi piosenkami nawiązali do nowej inwestycji, na koniec robiąc sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Młodym aktorom przyświecało hasło: W zdrowym ciele, zdrowy 

duch.
O aspektach zdrowotnych z uprawiania sportu przekonywało duże tańczące i śpiewające czerwone serce.
Występom swoich koleżanek i kolegów przyglądała się zgromadzona młodzież szkolna.
Wspólny wyskok do góry przy dźwiękach muzyki był finałem artystycznego występu młodych aktorów.
Na ręce wicedyrektora szkoły Mirosława Kołymskiego, sześć piłek do siatkówki jako prezent przekazał wiceprezydent Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. Powiedział, iż realizacja tego zadania finansowana była ze środków Budżetu Obywatelskiego w wysokości 243 322,30 zł, a 135 121,60 zł z Programu Budowy Boisk. Dodatkowe wykonanie dokumentacji projektowej wyniosło 13 407 zł. Od roku 2006 w Gdańsku powstało już 87 boisk przyszkolnych i osiedlowych.
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak zaapelowała do młodzieży, aby jak największa jej ilość uczestniczyła w zajęciach sportowych i aby przestrzegano zasad fair play.
W szkolnej uroczystości nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego, który tworzyły siatkarki i piłkarz Gedanii.

Uroczystość w budynku szkoły, jako konferansjer poprowadził uczeń klasy piątej Artur Blanik (aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Teatru Muzycznego w Gdyni), syn gimnastycznego złotego medalisty olimpijskiego Leszka Blanika.

Po zakończeniu w budynku szkoły części artystycznej, wszyscy udali się na nowe boisko. Symbolicznego przecięcia wstęgi w asyście VIP-ów, dokonali uczniowie szkoły Zuzia i Mateusz. Miał on problemy chyba z tępymi nożyczkami i w przecięciu pomógł mu wiceprezydent Miasta Piotr Kowalczuk.

Przysięgę w imieniu wszystkich uczniów o prawidłowym wykorzystywaniu nowego obiektu i graniu fair play złożyła Marcelina Franczuk, reprezentantka Pomorza w badmintonie.

Przysięgę złożyła też uczestnicząca w otwarciu boiska szkolna usportowiona młodzież.
Już tradycyjnie, aby nowy obiekt dobrze służył użytkownikom, przedstawiciel władz miejskich, w tym wypadku wiceprezydent Piotr Kowalczuk, miał za zadanie oddać celny strzał na bramkę od piłki ręcznej.
Aby utrudnić zadanie w zdobyciu gola, na bramce stanęło aż dwóch radnych Teresa Wasilewska i Andrzej Kowalczys. Ten twórca od 11 lat dorocznych turniejów piłkarskich „Do przerwy 0:1” zaapelował, aby mieszkańcy Zaspy Rozstaje nadal byli aktywni i aby przegłosowali w Budżecie Obywatelskim budowę nowej sztucznej nawierzchni na pełnowymiarowym przyszkolnym boisku piłkarskim.
Młodzież szkolna pod opieką nauczycieli WF pokazała jak różne ćwiczenia można wykonywać na nowym boisku wielofunkcyjnym, m.in. skakać przez płotki i grać w siatkówkę. Paweł Kramek absolwent AWFiS Gdańsk z 1997 roku powiedział mi, że zostaną podjęte starania, aby przykryć nowy obiekt i prowadzić zajęcia zimą, bo szkoła specjalizuje się w lekkoatletyce i siatkówce. 
Na zakończenie pobytu w ZKPiG nr 12, wiceprezydent Gdańska miał jeszcze za zadanie dokonanie pierwszego cięcia na tortach o kształcie boiska piłkarskiego.

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz