środa, 23 listopada 2016

Grand Prix Smart Metropolia 2016

Nagrody Grand Prix Smart Metropolia 2016 po raz drugi zostały przyznane w trzech kategoriach. Ich celem jest uhonorowanie i wyróżnienie osób oraz instytucji, zaangażowanych w działania na rzecz rozwoju innowacyjności, a co za tym idzie rozwoju gospodarczego naszej metropolii i pomorskiego regionu.
Laudację w kategorii o osobowości publicznej wygłosił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, mówiąc m,in.., że od 16 lat piastuje ona funkcję burmistrza miasta. Mówi co myśli. Jest osobą, która mogłaby być parlamentarzystką, a nawet zasiadać w ministerstwie. Trzeba nam więcej takich kompetentnych i bezkompromisowych osób. A jest nią Hanna Brejwo, wójt gminy Pszczółki.
Wójtowa Pszczółek Hanna Brejwo, aby dorównać choćby wzrostem wysokiemu i przystojnemu (jak stwierdziła) prezydentowi Gdańska, weszła na kilka stopni i powiedziała, że sercem jest w Gdańsku, pracą zawodową w Pszczółkach i z dostrzeżenia jej przy przyznawaniu tego wyróżnieniu jest bardzo zaskoczona i zadowolona.
W kategorii Inwestor nagrodę otrzymał Bogdan Górski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski, m.in. w uznaniu za wybudowanie podziemnego zbiornika retencyjnego. Górski zapowiedział, że budowa Centru Handlowego Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu nawiązuje do tej nagrody. Jego firma dołoży wszelkich starań, aby w jak najszybszym czasie przy ulicy Kilińskiego we Wrzeszczu uruchomić mini browar.
Grand Prix Smart metropolia 2016 w kategorii START-UP otrzymała firma QB MOBILE z Gdyni. Okazałą statuetkę odebrali właściciele firmy (od lewej) Michał Sarnowski i Andrzej Rostkowski.
Wieczór w Europejskim Centrum Solidarności umilił występ zespołu QUIET Trio.A gospodarzem było Miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna, Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Re Miasto oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz