środa, 7 grudnia 2016

161 mieszkań i apartamentów w centrum Gdańska

Na gdańskim Starym Mieście rozpoczęła uroczyście budowę kompleksu biurowo-mieszkalnego Spółka Apollo-Rida. 

- Będzie to istotny wkład w tworzenie nowej miejskiej tkanki, gdyż miejsce to pozostawało niezabudowane od przeszło siedemdziesięciu lat. Inwestycja, której oddanie do użytku planowane jest na połowę 2018 r. obejmuje ponad 160 mieszkań w budynku o wysokości 22 m przy ul. Rajskiej 8 oraz ponad 10 tys. m kw powierzchni biurowej w budynku o wysokości 35 m przy ul. Heweliusza 18. Zaproponowana przez nas najwyższa jakość budynków będzie harmonijnie łączyć tradycyjną hanzeatycką architekturę z wymogami współczesnych mieszkańców i użytkowników biur. Chcemy, aby nasze inwestycje stanowiły integralny element miasta, bliski mieszkańcom. Dlatego projekt obejmuje również realizację miejskiego placu – nowego potencjalnego miejsca spotkań gdańszczan powiedział Rafał Nowicki, prezes zarządu dewelopera.
Przed ceremonią wmurowania kamienia węgielnego, do metalowej nierdzewnej tuby włożono aktualny egzemplarz gazety Dziennik Bałtycki oraz akt erekcyjny.

Akt erekcyjny został podpisany przez: wiceprezydenta miasta Wiesława Bielawskiego, 
Grzegorza Trawińskiego – Vce Prezesa Zarządu Mbank Hipoteczny, 
Jacka Mroczkowskiego – JEMS Architekci, architekt prowadzący,
 Stanisława Świątka – Budimex, dyr. Oddziału, Wiktora Rodziewicza – Vce Prezesa Apollo - Rida 
oraz Grzegorza Michalskiego – Dyrektora ds. Realizacji Projektów Apollo -Rida.

Akt erekcyjny został też podpisany przez Rafała Nowickiego – Prezesa Zarządu Apollo – Rida Poland Sp. z o. o. Inwestora działającego w Polsce od początku lat 90. Spółka powstała z inspiracji Dawida Mitznera, ikony i pioniera rynku nieruchomości w Polsce. Firma realizuje projekty deweloperskie i inwestycyjne w zakresie nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych. Obecnie Apollo-Rida zarządza portfelem inwestycji o powierzchni ponad 1 mln metrów kw. i wartości przekraczającej 1,2 mld Euro. 
Inwestycje firmy obejmują między innymi Warsaw Trade Tower, najwyższy budynek biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, 9 centrów handlowych zlokalizowanych w największych miastach w Polsce w tym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Częstochowie, siedzibę Orange w Warszawie, kompleksy magazynowe Żerań Park I i II w Warszawie.
Apollo-Rida spółka realizującą nową inwestycję w centrum Gdańska – Apartamenty Rajska 8 sprzedała już ponad 35 proc. lokali mieszkalnych dostępnych w projekcie. W ofercie dewelopera znajduje się 161 mieszkań i apartamentów w najwyższym standardzie o powierzchni od 30 do 144 m kw, i średniej cenie 10 tys. zł za metr kw.
W tym głębokim wykopie, na terenie pomiędzy kanałem Raduni, hotelem Mercure, dawniej Hewelius i Centrum Handlowym Madison oraz budynkiem Naczelnej Organizacji Technicznej, pod budynkami będą się mieściły na jednym podziemnym poziomie garaże na 250 samochodów.
  1. W obecności przedstawicieli władz miasta, generalnego wykonawcy, partnerów inwestycji oraz zarządu i pracowników dewelopera 7 grudnia 2016 miała miejsce ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod kompleks dwóch budynków u zbiegu ulic Rajskiej 8 i Heweliusza 18. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz