sobota, 17 grudnia 2016

Park Oliwski rozbłysnął pół milionami lampek

Duże czerwone serce (szkoda, że nie pulsujące) oraz duży również świecący napis drukowanymi literami GDAŃSK, od 17 grudnia 2016 witają wszystkich gości udających się do Parku Oliwskiego od strony Alei Grunwaldzkiej.
Przepięknie jest też oświetlone wejście główne do Parku Oliwskiego od strony ulicy Opata Jacka Rybińskiego z dużym napisem Wesołych Świąt.
Po wejściu do Parku Oliwskiego, po lewej stronie w placówce Poczty Polskiej można nadać świąteczną kartkę

Obok wejścia głównego widnieje duży napis Świąteczne Iluminacje. Istotnie, tak piękny Park Oliwski jeszcze nie był. Rozświetla go 7500 metrów lampek i 500 000 światełek.
Świąteczne Iluminacje podkreślają największe walory tego wyjątkowego miejsca i zachęcają mieszkańców Trójmiasta do rodzinnych spacerów po jego zjawiskowo oświetlonymi alejkami. W dniu „Odpalenia Lampek” m.in. przez Piotra Grzelaka, zastępcę prezydenta Gdańska ds polityki komunalnej, park był wypełniony mieszkańcami Trójmiasta i licznymi turystami po brzegi

W parku warta obejrzenia i zrobienia jej zdjęcia jest imponująca fontanna świetlna o wysokości ponad 5 metrów, czy urokliwie migocący białym światłem kwiat lilii. Iluminacje podkreślają również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych.
Ponadto, fasada Pałacu Opatów stała się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów, wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej.
Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku i zmieniającym się kolorystycznie światłem wskazują drogę do fontanny.

Wzdłuż szpaleru drzew zostały rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km. Iluminację zaprojektowała i wykonała firma Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.
W połowie szpaleru drzew z robiącymi ogromne wrażenie kurtynami świetlnymi jest ustawione duże serce na którego tle spacerowicze mogą sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Iluminację świetlną w Parku Oliwskim będzie można podziwiać codziennie, do 31 stycznia 2017 r. w godzinach 16-21.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz