środa, 28 grudnia 2016

Czy Donald Tusk przyleci na mecz sylwestrowy do Gdańska?

Na koniec 2017 roku stawiam pytanie zasadnicze, czy były premier RP Donald Franciszek Tusk, a obecnie szef Rady Europejskiej, przyleci z Brukseli do Gdańska na piłkarski mecz sylwestrowy? Zapytany przeze mnie w tej sprawie kilka miesięcy temu, po zakończonym pływaniu w falach Bałtyku, przy asyście dwóch ochroniarzy, na plaży w Gdańsku Brzeźnie odpowiedział mi, że się postara.  
Otóż tradycyjnie, w sobotniego Sylwestra 31 grudnia o godz. 12.00, piłkarze amatorzy wywodzący się ze Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych ,,Świetlik”, pożegnają stary rok na boisku. Będzie to już 32. pojedynek „Starych” i „Młodych” Świetlikowców! Mecz odbędzie się na bocznym boisku MOSIR w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta 29. 
W wielu takich meczach na pozycji ataku grał Donald Franciszek Tusk, pochodzący z Gdańska. Z ochotą udzielał wywiadów wielu przybyłym na mecz dziennikarzom, co uwidocznia powyższe zdjęcie.
Rok temu piłkarski pojedynek zakończył się remisem 2:2. Tegoroczna sylwestrowa potyczka zwiastuje emocje, bowiem remis nikogo tym razem nie zadowoli i każda z drużyn dążyć będzie do zwycięstwa. Nie zabraknie zatem twardej, aczkolwiek sportowej walki, w ramach fair play.
Na ten mecz z ewentualnym udziałem Donalda Tuska serdecznie zaprasza, rozsyłający informację o tym sportowym wydarzeniu Andrzej Kowalczys (na powyższym zdjęciu), od tej kadencji radny Miasta Gdańska. To on też zapowiada, że dzień później, na tym samym obiekcie i o tej samej godzinie, czyli w południe, Nowy 2017 Rok przywitają po raz 12. Oldboje Lechii Gdańsk oraz zespół Samorządowcy i Przyjaciele.
W dotychczasowych spotkaniach dziewięciokrotnie wygrywali Lechiści, dwa razy rezultat był nierozstrzygnięty, czyli remisowy. Czy i rok 2017 zacznie się doskonale dla Biało-Zielonych, którzy w poprzednim pojedynku wygrali 5:2? Ich przegrany przeciwnik, po ubiegłorocznych przykrych doświadczeniach, na pewno wyjdzie na boisko zmotywowany i wzmocniony kadrowo. Zagraniczny desant, sokole oczy i taktyka mają być receptą na pokonanie oldbojów z Traugutta! Ano zobaczymy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz