środa, 7 grudnia 2016

Bolek ma nową rodzinę

Bolek opuścił Gdańsk i zamieszkał w Chorzowie. Najbardziej rosły z rodzeństwa pożegnał się ze swoim stadem. Bolek będący synem Arco i Bergi musiał opuścić rodziców, bo w stadzie jest miejsce tylko dla jednego samca alfa. Jest regułą w naturze, że gdy syn dojrzewa, zaczyna stanowić konkurencję nawet dla swego ojca. I wówczas walka o status w stadzie może być bardzo niebezpieczna.
Po Bolku łzy roni jego rodzeństwo, brat Lolek i siostra Tola. Bolek na tych przenosinach nie straci, a wręcz zyska. Bolek nową rodzinę stworzy sobie z... dwiema samicami.
Do nowego stada w chorzowskim zoo Bolek trafił w ramach współpracy EAZA – Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, do którego należy oliwskie zoo. Ogrody będące członkami stowarzyszenia wymieniają się doświadczeniami, a także nieodpłatnie gatunkami zwierząt w nich zamieszkujących.
Bolek przyszedł na świat w lipcu 2015 roku w gdańskim zoo. Teraz będzie rozsławiać ogród zoologiczny w Chorzowie. – Tak wygląda to również w naturze. W stadzie jest miejsce tylko dla jednego samca alfa – mówi dyrektor gdańskiego zoo Michał Targowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz